Jaké to je na procházce

Nejčastější jsou procházky, méně často výlety a nakonec velké výpravy 

Vím, to O je někde v symbolech nebo v klávesových zkratkách... počkám, až se vrátí Kája domů. Tvrdím, že má velkou hlavu a všechno ví (a je to pravda). To O potřebuju k správnému napsání místopisného názvu!

KEMP PAVLOVICE

28.07.2022

Představte si, že chcete malá vnoučata vzít někam na pár dní v létě, a nemyslíte tím domů. Vnoučci jsou ze stejného města jako prarodiče, tak domov není přeci to nejzáživnější. Tam to již znají...
Důvody jsou dva. Především si chceme užít děti, že, a pak trochu odlehčit rodičům.

KDYŽ TO KVETE

15.07.2022

Každé město by mělo mít park. Parky. Nemyslím tím vnkovní hřiště proděti, ale opravdovou přírodu vkusně kultivovanou...

U pramene Ploučnice jsem byla poprvé tak před třiceti lety. Pak ještě asi dvakrát, z toho naposledy... no, je to zase tak tak deset patnáct let.

Jen během dvouminutové cesty od autobusu domů jsem si vyfotila magnólie, kdoule, japonskou třešeň. V květu. Je to nádhera.

ALPY 2022

04.03.2022

Hurá, jsou zase po covidu otevřené hranice a možnosti cestovat...

Když se to podaří, a je těsně pod nulou, svítí slunce, na zemi leží čerstvý sníh... to je radost. Není to sice vhodný čas pro korzování s kočárkem, ale pro korzování ve dvou je to ideální!

Co napsat. Je zima, znamená to vzít dobré boty, čepici, rukavice. Není špatné počasí, jen špatné oblečení, chtělo by se říci. Dnes dopoledne ovšem dokonce zasvítilo slunko, a to tak vydatně, že jeho paprsky v obýváku dosáhly až na termostat, takže topení přestalo topit :)