100 KILOMETRŮ

16.10.2023

Zdolala jsem pomyslnou vzdálenost přibližně z domova až do Prahy. A to ne autem, autobusem, na kole, pěšky, ale - plaváním.

HLAD A CHLAD

07.09.2023

Je to podnětné. Odpovědí na otázku, jak si udržet zdraví do stáří, by mohla být tato jednoduchá odpověď, mít pořád trošičku hlad a cítit trochu chlad.

Nejsem tak zcestovalá jako někteří lidé mezi námi... Důvodem zůstávání doma namísto poznávání exotických míst v dřívějších letech byly jistě peníze, jejich nedostatek, neschopnost mluvit jinak než rusky, ale také nastavení priorit. Mojí prioritou bylo vychovat tři děti a radovat se s nimi. Navíc část mého života se nedovolovalo jet i do sousední...

To jsem tady už jednou psala. Naše zadnice začíná přijímat tvar židle, když na ní příliš často sedíme. TADY.

Je to zhruba dva roky, když se jedna snacha zmínila, že cvičí s Dančou. Po pár týdnech dostávám tutéž informaci i od druhé snachy. Pak zjišťuji, že i dcera ví, kdo je Danča. Takže se i já probrouzdám internetem a Danču nalézám...

Je populární běhat. Až natolik populární, že i já jsem svého času o běhání uvažovala. Ještě víc než o běhání to bylo o těch speciálních botách, co bych si koupila. Ale pak jsem si poranila koleno a z běhání sešlo, asi navždy. Jsem ráda, že popoběhnu na zastávce MHD za autobusem.

Mívám lehké spaní, jako většina žen. Dříve jsem těžko usínala, až v novém období s mým nynějším mužem se to prolomilo. Prostě mě chytil do náruče a spali jsme.

HUMERUS 2022

16.03.2022

V současné době je mým důležitým přítelem Brufen a Mexalen. Ovšem po prostudování příbalových letáků jsem dostala strach o svůj žaludek, játra a ledviny, takže toto štěstíčko ponechávám jen na noc, abych se aspoň trochu vyspala.

Myslím, že základní problém u lyžařského sportu je, že mi chybí ty naježděné hodiny z dětství. Pocházím z Polabí, kde se prostě nelyžuje. Nyní bydlím v horách, kde je tomu přesně naopak. A Karel mne k lyžování jemně přivinul. Zima (sníh a slunce a VÝHLEDY) v Alpách nemají konkurenci, proto tam moc ráda poslední roky jezdím.