PLÁČ JE ÚTOČIŠTĚ NEHEZKÝCH ŽEN...

30.01.2023

...TY HEZKÉ JDOU NAKUPOVAT!

Dívali jsme se s manželem na film, toto je hláška z něj... Zalíbila se mi tak, že si větu pamatuji.

Madam Erlynnová tímto zachraňuje pláč mladé ženy madam Windermerové. Ta poslechla, nakoupila si spoustu oblečení a vrátila se s lepší náladou i s nadějí nápravy vztahů.

Jde o krásný film na  motivy hry Oscara Wildeho, Vějíř lady Windermerové. Film, na který se určitě můžete dívat spolu s manželem, a pak se budete dívat znovu a znovu, ale to už bez něj, neb on ho podruhé odmítne. Takto to mám s filmem Pýcha a předsudek, Deník Bridget Johnesové, Pravá blondýnka, Pretty woman. Ještě Jih proti severu, nesmím zapomenout Vivien Leighovou coby Scarlett.

Filmy mají cosi společné - krásné (a třeba i rozmařilé) ženy. (I Bridget byla svým způsobem krásná, jen o tom nevěděla :)
Režisér film zasadil do třicátých let minulého století do slunné Itálie. Podívejte to oblečení! Šaty, účesy, klobouky, rukavičky. (O kloboucích třeba něco málo ZDE nebo TU).

Klobouky a fascinátory:

A tady - jak ženské! Barva, střih, kulaté límce, nabírání u rukávků... Jemné líčení, jemné šperky, dokonalý účes!
Ovšem tyto šaty budou slušet jen štíhlým ženám, podotkl by můj muž:

Dlouhé šaty, krémové i vzorované, bez nadbytečné černé. S ní kostymérka šetřila a má pochvalu. Šetřila i rudou barvou, opět chválím. Sexy dojem lze dosáhnout i jiným způsobem:

Vše se zdá být pohodlné, téměř ležérní...

I pánové doposud neokusili teplákovou módu dvacátých let jednadvacátého století. Jsou elegantní, v elegantní kavárničce, povšimněte si ubrusů na stolcích. Proč dnes jsou venkovní stolky tak často nepohodlné a upatlané od zmrzlin či limonád?

Krásné volánky, sladěné s kloboučkem...


A jak že je to s tím nakupováním? Od mládí splíny řeším koupením nějaké drobnosti. Když jsem byla chudá, stačilo třeba mýdlo, teď si koupím například novou rtěnku. Naštěstí už těch splínů mnoho nemívám..., vlastně si na žádný splín v poslední době nevzpomínám :)