UŽ JSEM TO PROPÁSLA

27.11.2022

Nedávno jsem narazila na fotku mé kamarádky - je na fotce v roli maminky na svatbě dcery. Ach, žena půvabná, a na hlavě si nesla krásný fascinátor...

Vždycky jsem ho chtěla mít. Ale obava, že si ho stejně nikdy nevezmu, mi zabránila si ho koupit. Propásla jsem všechny svatby, promoce dětí a už mi nic extra slavnostního nezbývá. (Dámy si ho prý kupují a nosí také na dostihy, ale to není můj případ). Snad ještě černý klobouček na pohřeb. Jenže extravagance na pohřbu nemusí být to pravé.

Klobouky nosím. Málo, ale nosím. Mám jich několik, teď jsou v kurzu hlavně tyto dva:


A pokud to není středový klobouk s širokou krempou, dáma klopí klobouk doprava, muž zase doleva. (To mi připomíná otázku, a na které straně ponášíte??)

Pak mám ještě kromě slamáků a hnědého kloboučku klobouk černý, tyrolský. Ten si vozím, a můj manžel též, neb jsme si tehdy koupili klobouk oba dva, každý rok na lyžovačku do Rakouských Alp. A do sbírky patří stetson, klobouk westernový, totiž když jdu na country festival.

Když si chci vybavit nějakou ženu v klobouku, musí to být na prvním místě královna Alžběta II.

Vůbec celá královská rodina klobouky nosila a nosí s obrovským vkusem. Diana:

Meghan:

A Kate:

Plánujíc něco málo o kloboucích napsat, musela jsem mít i vlastní fotku. Zašla jsem před pár dny odvážně do kloboučnictví, že si fascinátor vyzkouším, vyfotím se v něm (a jako že se doma poradím s manželem o případné koupi). Fascinátor měli jen fialový a na čelence, to bylo hrozné, tak jsem zkusila aspoň světle modrý klobouček s květinami a mašlí, ale fotka se nezadařila. Neumím selfí, neslušelo mi to, a  navíc mašle byla vzadu, tudíž na fotce stejně klobouk ve své extravaganci nevynikl.


Bydlíme v horském městě. Tady si lidi spíš koupí helmu na kolo či na lyže, než aby se ženy zabývaly klobouky. Ale nějak jsem si víc všímala odění libereckých žen pod dojmem té fotky s fascinátorem - zahlédla jsem během týdne hned asi dvě tři slečny v klobouku. Tedy nejenom ty staré paní, které v kloboučcích vídáme, se dívky odvážily do elegance. Tleskám! Možná některé ženy už mají dost tepláků, legín a buřtových bund.


Vím, že se opakuju. Ale prostě mě to téma zajímá. Psala jsem o svých kloboucích ZDE.