NA UKLIZEČKU

03.04.2023

To bylo tak. V USA, konkrétně v Chicagu v roce 2019. Navštívili jsme planetárium a v recepci seděla krásná poločerná dívka a měla dva drdůlky na hlavě. Tak krásně umotané, vtipné, veselé a laskavé, až jsem si ji chtěla vyfotit, ale styděla jsem se.
Vypadala podobně jako tato slečna:

A pak jsem si začala všímat i u nás doma, cože to ty dívky nosí na hlavách, takové motanice úplně nahoře na hlavě, jen tam přidat háček a bude z nich loutka. A málokdy je to umně vytvořený drdol, spíše opravdu motanice. Tak jak se v době covidové rozmáhala móda tepláková, tak se začal rozmáhat účes na uklizečku.

Ten název jsem nevymyslela já, nicméně si pamatuji, jak uklízečky za mého dětství vypadaly. Stačí se podívat na nějaký starý seriál, třeba Dietlův Byl jednou jeden dům. Vlasy nějak sepnuté do drdolu, aby nepadaly při předklánění se ke kýbli s hadrem. A to je přesně ten účes, který mi dnešní "NEDBALÝ DRDOL", jak se o něm dočteme na internetu, připomíná, "NA UKLIZEČKU".

U obrázků zde si zapracujte s fantazií a zkuste hezoučké obličeje dívek vyměnit za obličeje žen uvadlých, utrápených, obézních... Uznejte, žádná hitpaáda to není. Mohla bych jako protipól ukázat krásné účesy, ale stačí jen připomenout mé starší blogy, sice nejsou o účsech, ale pěkné hlavinky tam uvidíte: Třeba TADY a TADY.

Jak jsme to s vkusem klesly! Tepláky, tenisky a rozcuch na hlavě.... hlavně že k tomu nosíme gelové nehty a vytetované obočí do tvaru obdélníků. Místo těchto způsobů krášlení se k teplákům a nedbalému drdolu spíše hodí kbelík. Anebo aspoň  hřiště.

Pomlouvám tu onen účes, ale třeba jen závidím, že já ho se svými jemnými kratšími vlasy mít nemohu?

PS: Moje oblíbenkyně, Hilda, si při práci taky svazuje vlasy: