TYL A KRAJKY

17.04.2023

Krajky se vrací do módy velice zvolna. Což mi je líto, protože je považuju za velice ženský prvek v oblečení. Krajkami zdobené prádlo nebo krajkové lemy rukávů a volánů u halenek a šatů vypadá velice pěkně. Ale co celé krajkové šaty? To je moje přání, mít takové, ale nenašla jsem doposud žádné, které by se mi líbily (a navíc mi taky musí slušet) a nesmí přitom vypadat usedle.

Zato s tylem, to je jiná. Dnes je ho všude plno, od kvalitních průsvitných materiálů až po hrubé záclonovité sukně. Je fajn, že se dají tylové šaty koupit, neb transparentní materiály jsou sexy. Je to jak s chytrou horákyní: oblečená - neoblečená. A to nejen pro oči druhých, ale taky pro praktičnost. Přiznávám, mám oděvů z transparentních látek docela dost. Jednak se mi líbí, ale má to i druhý neopominutelný rozměr, jímž je teplota. Na krátký rukáv je ještě zima, v dlouhém je zas moc teplo. Vzdušné rukávy to řeší. A nemusím mít sáčko či svetr pod kabátem.

Tady jsou ty moje rukávy:

Pak ještě mám celotylové šaty, barevné s květinovými vzory (foceno bez kombiné, které k nim samozřejmě patří):

Ještě jsem měla Fu-Fu sukně. Tři. Bavlněná kolová sukénka s bohatou tylovou podšívkou. Věnovala jsem je dcerám, neb jsem ztlousta v pase a už to není ono, ale občas se mi o takové sukni stýská. Fotka byla pořízena v minulosti na Silvestra 2018:Zmíním ještě jednu věc. Opravdu to nechápu a vrtím vždy nevěřícně hlavou, když vidím kombinaci pro mne nezkombinovatelnou: Tylová sukně a k ní kamaše (legíny) a holinky. U dospělých žen se to nevidí moc často, ale že maminky nechají dcerunky - princezny chodit v tylových sukních klidně i na pískoviště a k tomu v zimě nožky v tepláčkách strčené do sněhulí, to jde proti vkusu. Už odmalička bychom měly/i vést děti k chápání vhodnosti oblečení k různým příležitostem. Krajka a tyl je látka společenská, nebo aspoň formální, dejme tomu.  Nehodí se malým holčičkám do školky a do pískovišť,  stejně jako těm větším holkám nepatří tepláky do školy. A legíny u ještě větších holek si ponechme jen na sport nebo na doma. To je můj názor.