RÁDA SI HRAJU

28.12.2021

Dnešní zamyšlení se ještě bude týkat Vánoc. Respektive vánočních dárků.

ZDE jsem psala o tom, jak ráda dárky připravuji, včas balím, opečovávám, kontroluji, aby něco nechybělo...

A ráda dárky dostávám. Nebudu nikomu lhát a říkat, né, nic mi nekupuj, všechno mám, nic nepotřebuju... Sice je to pravda, že všechno mám a nic nepotřebuju, každý rok přemýšlím o nadbytečnosti tohoto počínání, když se z jedné domácnosti stěhují věci do druhé a zpět opačným směrem. Je to navíc neekologické, termíny "pomalá móda", "zero waste" a podobně se mi honí hlavou. Ale já jsem stále takové velké dítě a dárky mám ráda.

Před lety, myslím asi v roce 2017, mne snacha škádlila otázkou, cože chci k Vánocům. Odvětila jsem, že Puzzle. Fakt??? To jsem nevěděla, že si ráda hraješ... Pod stromečkem byly dva obrázky, alpská vesnička s kostelíčkem a alpské pohoří. První jsem poskládala hned (asi za tři večery), a ten druhý - hodilo se to, byla jsem od následujícího února doma nechodící s polámaným kolenem. Zas jsem skládala ty kroucené čtverečky k sobě a moc mě to bavilo. Zakončení těchto obrázků ovšem nekončí fixací a jejich zavěšením na zdi, ale jako indická mniška jsem svoji "mandalu" smetla zpět do pytlíka.

Letošní Vánoce byly krásné, i dárky se povedly, hlavně ten dalekohled :-) na pozorování ptáků, mám krásné prkénko s miskou, maranthu v květináči (na přání), asi čtyři knížky, difuzér, 12 sklenic na víno, a další...

A taky SOVU. Krásné dřevěné puzzle. Jiné než obvykle, "čtverečky" nezařezávají, nemáte podle čeho začít, neb rovný okraj neexistuje. Nevadí. Včera jsem se do ní pustila. Manžel se záhy přidal.

Záchytný bod byly soví oči. Pak jsme pokračovali směrem dolů, logicky, že, a zvlášť jsem sestavila ocasní pera, to bylo docela snadné. Vidíte tam tu labuť? Krásné zpestření stavebnice.

Kromě labutě tam byla veverka, slon, šnek, rorýs, kočka, kytička. Potom už došlo ke kompletaci. Schválně, jako v reklamě v televizi, zde chybí poslední dílek a vedle jsou všechny ty rostliny a zvířata:

A je to!

Doporučuji všem manželským párům! Prima relax, lepší než Hercule Poirot ve filmu!


Editace 17.11.2022:
Uplynul skoro rok, a sovu jsem sestavila znovu. Musím říct, že podruhé to nebylo o nic snažší, jen jsem si pamatovala, že nesouhlasí fotografie se skutečností (kraje obrázku).