PROČ TO PADÁ?

25.09.2022

Když se to stane, je to opravdu ZOUFALÁ situace. Není jiná možnost, než začít kulhat, po očku se ohlížet, jestli se někdo nedívá, a nadzvedávat sukni, a pokud se někdo dívá, tak kulháte a držíte si nohu...

Mluvím o samodržkách. Stalo se mi to zrovna minulý týden:

Jinak je miluji. Jsem s nimi naprosto spokojená, v létě, také v zimě, kdy mám navíc vychytávku dlouhých kalhotek a není mi tudíž zima. Samodržící punčochy netísní v pase a moje tělo je v šatech jaksi hladké, nepřepůlené.

Do té chvíle, než začnou silonky klouzat dolů. Mám za ta léta vychytanou velikost i druh punčoch, je to již osvědčené, nehody se mi nestávají, ale někdy se stejně vloudí ta záhada, kdy JEDNA PUNČOCHA přestane držet na noze a klouže. Centimetr, dva, pak čtyři, to zbystřím, a neviděna okolím punčochu natáhnu co nejvýš. Další dva tři metry chůze je to dobré, a cítím, klouže dolů zas.... To je průšvih. Nejjednodušší by bylo obě silonky vysvléct, ale to obvykle situace nedovoluje a obvykle to nedovolí ani moje obuv. Proč ta jedna silonka padá??? Jsou nošeny obě stejně dlouho, jako dvojčata, spolu byly v pračce, stejně dlouhou dobu jsou uskladněné doma.... nechápu.

Přečkáte toto extempóre, jiná cesta není, a punčochy letí do koše. S nezodpovězenou otázkou, PROČ?

Je to jediné mínus silonek. To druhé jsou díry a následná puštěná oka. Obvykle vzniknou v místech, které nejsou vidět (na palci a pod sukní), takže třeba i několik hodin lze s dírou vydržet. A bývám na tyto situace nachystaná.

V práci mám dvě tři krabičky nových punčoch, při důležitých návštěvách mám náhradní silonky v kabelce, a doma mám taky zásobu. Nakupuju, když jsou silonky v akci, takže levněji a ve velkém. Viz obrázek. Vlevo puntíkaté a velkoformátové balení, vedle už ty nošené, pak punčochové kalhoty a naposledy punčošky se silikonovou páskou. Vzadu v šuplíku (nevyfoceny) jsou asi dvoje troje tlusté na zimu, ty moc nenosím:

O silonkách jsem psala již ZDE. Píšu na ně chválu, vždyť jsou hezké, hřejí....
A ještě jedna nová informace - cituji z internetu, neb mne článek o punčochách naplnil hrdostí:

 Punčochy vynalezl český vědec
Také si tak rády oblékáte luxusní punčochy, kterými si zdokonalujete pracovní i večerní outfit? V tom případě vězte, že za jejich     vynálezem stojí slavný český vědec, který vynalezl i kontaktní čočky. Byl jím Otto Wichterle, který již ve čtyřicátých letech minulého století přišel s objevem spřádání polyamidové příze. Český rodák ale nechtěl, aby jeho vynález padl do rukou nacistů, a proto jej ještě nějakou dobu držel v tajnosti. (https://zeny.tiscali.cz/6-faktu-ktere-jste-nevedely-o-puncochach-496817)

Jinak o Ottu Wichterlovi se vyplatí přečíst si více, stačí wikipedie, je tam spoustu zajímavého čtení, třeba jak s Merkurem vynalezl kontaktní čočky, jak to bylo v dětství, kdy se málem utopil v močůvce, jak přeskakoval třídy ve škole...