SILONKY?

28.10.2020

O nošení tepláků jsem už psala. Na řadě jsou punčocháče.

Když jsem byla malá, rozlišovala naše rodina "pátek - svátek". Prostě v neděli jsme nosily šatičky a punčošky, jako větší pak šaty a punčochy, o málo starší super punčocháče (ne ty řádkové, co jsme měly ve školce, ale opravdické silonky).

Ženy se rozdělují na dvě skupiny. Silonky nosí nebo nenosí. Nevím proč některé ženy silonky nesnáší, snad že nejsou bavlněné? V bavlně by ovšem nebyly ani sexy a ani elegantní. Nosí polyesterové podprsenky, trika, ale u silonek ohrnují nad tímto materiálem nos...

Já silonky nosím ráda. Od dob, kdy jsem sama sebe přijala za ženu, oblékám sukně nebo šaty. Přijde mi to v harmonii se mnou samotnou. Je to tak ženské! V poslední době nosím převážně šaty, jsou ještě pohodlnější než sukně s halenkou. Nic v pase nemačká, nic v tříslech nestahuje (džíny...), šaty umí tvořit slim figuru a přitom nejsou vulgární jako obepnuté kalhoty či dokonce legíny. A nohy v silonkách jsou tak pěkné, hladké, kolena v nich neurčují vyšší věk, žilní nerovnosti se zakryjí. Dokonce "samodržky" vám opravdu nic v pase nezdůrazní, případné špíčky krásně zůstanou nesvírané pod šaty. Pokud nemáte moc široká stehna - samodržící punčochy je super výmysl, pro mne na stejné úrovni jako tavná pistole!!

No a co k šatům? Lodičky, samozřejmě. A kdo umí, nosí místo nich třeba pěkné tenisky (několikrát jsem zkoušela si je vyzkoušet a případně i koupit, ale necítila jsem se v nich -  a navíc i moje drahá polovička zakroutila hlavou, ne-e. )

A když lodičky, tak silonky. Naštěstí dnešní továrny dokáží nabídnout silonky 8 DEN, běžně nosím 15 DEN, a pokud je opravdu horké léto a podaří se mi najít boty, které mi nevytvoří puchýře, jdu i bez silonek. Ale společenská událost, návštěva, pobyt v práci, tam ty silonky musí být. Připadala bych si bez nich jako neučesaná.

Podvazkový pas už dávno nenosím, ale kdo má odvahu, ať určitě zkusí!

Jediné mínus, ždímou vaši peněženku. Sice některý kousek punčoch nosím i dva týdny, jindy ovšem hned napoprvé vznikne dirka, a jak se zvětšuje, musím se převléknout. Na to konto mám v práci několik punčocháčů ve skříňce, a je-li situace opravdu vyjímečná, mám náhradní silonky v kabelce.

A cože je to "DEN"? Jak prosté, DEN nebo také denier znamená sílu nebo hmotnost příze. Nejběžnější je síla 20, v zimě nosíme 40 DEN i výše.

Ženy, buďme ženy, s krásnýma nohama v silonkách!!