NAJDI 5 ROZDÍLŮ!

23.01.2024
Vždycky, když mi je trochu teskno, tak si něco koupím (teda říkám to s nadsázkou, jednak ne vždycky běžím něco koupit, a hlavně mi teskno moc nebývá, takže si něco kupuji i mimo tyto pocity).

Teď jsem po nemoci, asi nějaká strašná chřipka, ještě nejsem zdravá úplně, kašlu už druhý týden. Aspoň že ty vysoké horečky po pěti dnech přestaly. No a šla jsem poprvé po týdnu k rodičům... a cestou že si teda koupím tu rtěnku od Diora. Mám to vymyšlené. Jednu jsem si už koupila loni a jsem s její kvalitou moc spokojená. A když je nový rok a s ním i nová módní barva, broskvová, tak třeba něco v tomto odstínu, aspoň trochu? Já totiž broskvovou moc nemusím, na pleti. Tak postačí mít broskvovou rtěnku?

V parfumerii je odstínů hydratačních Diorek asi tak třicet. Prohlížím, maluju si na ruku, světlejší, tmavší, víc růžová, víc do hněda.... až nakonec jedna zvítězí. Vítězoslavně si nesu poklad k pokladně, zaplatím, jdu domů. Rozbalím, roztrhnu krabičku, natřu rty, ano, líbí se mi.... A napadne mne, že ji porovnám se rtěnkou, kterou už mám doma. Vykulím oči - mám doma tu stejnou!!! Tak já si jdu koupit další Diorku a vyberu si stejný odstín! To snad nemůže být pravda! A krabička roztržená, ani ji nemohu jít vyměnit!!! Uklidním se, aspoň vím, že jsem si vybrala dobře. Dvakrát tu samou, mám stále stejný a dobrý vkus!

Nepsala bych o události nijak zvlášť významně, jenže ono to nebylo poprvé.

Asi před rokem jsem si koupila světle hnědorůžovou rtěnku od Chanelu. Chanelek mám víc, jsou to moje královny. No a po pár měsících jsem si šla koupit další odstín, a zase - doma zjišťuji, že se stejným čílsem rtěnku vlastním. Asi mi nejsou jiné odstíny určené :)

Ta nová Chanelka má nové balení - je vyměnitelná. Ale jinak zcela totožná.

Tady jsou ty moje princezničky v řadě:

Vlastně mám jenom čtyři, odstíny. (A jeden pátý odstín od Diora a jeden transparentní lesk na rty). Tu červenou rtěnku uprostřed používám málo, chce to jistou dovednost a trpělivost v líčení tak výrazné barvy na mé stárnoucí rty, které, jak známo, věkem se stávají užšími a tmavšími. Konturka je nezbytná a štěteček taky, ale už to umím :) a červeně se natírám jen pro vyjímečné akce.

Kolik asi rtěnek mají ženy běžně doma? Lehce jsem nakoukla do googlu s touto otázkou a dvacet kousků plus možná nějaká další zapomenutá v autě nebo v jiné kabelce, to je jejich průměrný počet. A taky často mají dvě stejné rtěnky - zcela záměrně, kdyby se ten jejich oblíbený odstín přestal vyrábět. Taky je brzo půjdu koupit, už mi ty dvě rtěnečky zprava začínají docházet!
Když za covidu rapidně poklesl prodej dekorativní kosmetiky, ne tak prodej rtěnek. Rtěnka je totiž nejrychlejší způsob, jak si dodat veselého a upraveného vzhledu. Zároveň ji prakticky oceňujeme jako zbraň proti nepřízni počasí. Tady se mi velice osvědčila obyčejná levná kráska od Rimmelu, o které jsem psala na konci článku ZDE.