MOJE BEAUTY RITUÁLY

03.04.2022

Když mi bylo dvacet, můj rituál péče o pleť sestával z vody a mýdla. Ve třiceti jsem přidala pleťový krém, při vaření v kuchyni slupku od okurky na čelo, sem tam mne dozdobila řasenka a nějaká ta rtěnka. O deset let později už v koupelně bylo lahviček mnoho, čistící, tonizující vodičky a mléka, přírodní krém na den, na noc, kolem očí a samozřejmě tělové mléko nebo krém, s tím jsem začala brzy, neb mi to bylo a stále je příjemné. A začala jsem se denně líčit s kosmetikou Oriflame.

V padesáti zjišťuji, že přírodní krémy, třeba léta používané Bachovy, jsou bezva, ale zas tolik toho neumí... takže hledám kompromisy, postupně to vyhrála kosmetika LR. Občas střídám s něčím jiným, to se přeci má. A začala jsem chodit na kosmetiku.

Nyní je pro mne návštěva kosmetičky, paní Ivanky, ten nejkrásněší beauty rituál v měsíci. V klidu ležím na lehátku v teplíčku pod dekou, je mi upraveno obočí, mám vyčištěnou pleť, odstraněné chloupky kolem rtů, pod jemnými prsty paní Ivanky mi ožívají všechny buňky při masáži, pak odpočívám při vkusné hudbě s maskou na tváři i dekoltu a odcházím s povznášejícím pocitem. Víte, zkusila jsem jít "na kosmetiku" už ve třiceti i čtyřiceti, ale fakt mě to nebavilo. U té první kosmetičky jsem nesměla promluvit, jen se šeptalo, u té druhé se zas mluvilo příliš a ležení na lehátku v denní době jsem vnímala jako nepohodlné. Až po dalších deseti letech jsem objevila tu pravou dámu pro mne.

A moje denní rituály doma? (Víme, jen pravidelná péče je přeci na pletI vidět).

Ráno je to voda, sérum na oči a sérum - krém na tváře s použitím pleťové žehličky. To je jeden z nejlepších počinů v mém životě, co se krásy a mládí týče, který jsem udělala, na žehličku nedám dopustit!

Pak si aplikuji oční krém (někdy i aplikátorem) a pleťový krém. Nechám "zaschnout" a jdu se nalíčit.

Večer trochu střídám. Někdy jsem líná, takže se jen umyju, vyčistím odličovací vodou a tonizující vodou obličej, šup trochu krému a spát.

Jindy si dopřávám, klasické čištění pleti nahradím elektrickým čistícím kartáčkem s čistícím gelem, taktéž od firmy LR,

poté nanesu svůj úžasný pleťový olej a guashou si provedu masáž obličeje, a na noc zas ty dva krémíky. Guasha je skvělá a vyplatí se! Prokrví, vyhladí, podpoří život pleťových buněk. A krásně v koupelně vypadá:

Když beauty rituály, nesmím opomenout denně používaný tělový krém, občasný peeling rukou a pleťové masky - čistící, hydratační, vypínací - toto již dle nálady a nepravidelně. Teď například se zlomenou rukou je několik týdnů nepoužívám vůbec, sice UŽ mi jde otevřít lahvičky a kelímky, ale omývat si masku z obličeje jednou rukou mne neba.

Poslední obrázek je jen pro znalé ženy, zatím se o něm rozepisovat nebudu.

No a když beauty, tak ještě pedikúra, kadeřnice, parfémy (třeba zde a zde)  a v neposlední řadě péče o krásné nehty.


BEZ ÚSMĚVU NA TVÁŘI JE STEJNĚ VŠE VÝŠE UVEDENÉ ZBYTEČNÉ.

Ještě jedno moudro - PROCHÁZKA NA SVĚŽÍM VZDUCHU DĚLÁ S TVÁŘÍ DIVY!