KRÁSNÁ - ŘEKA

01.05.2022

Byli jsme v Krásné a koupili jsme Řeku.

Objednala jsem si šperk, ve svém oblíbeném obchodě se skleněnými šperky. Dostala jsem od rodičů peníze k narozeninám a volba byla jasná.

Vsuvka:  O Oliva-glass - psala jsem již zde. Tehdy jsem měla šperky čtyři, dnes jich je šest plus šest párů náušnic, a ten výše zmíněný, s příznačným názvem Řeka, dostanu až za týden.

Pan Oliva mi volal, že šperk je hotov, že ho v pondělí pošle a že (i s ním) bude v Krásné na pouti ve svém stánku, jestli nechci přijet? Proč ne, počasí je krásné, v Krásné jsme ještě nebyli, je neděle, první máj...

Krásná je opravdu krásná. Výhled na Krkonoše, Bezděz, Černou Studnici, Kozákov, Javorník a samozřejmě Ještěd.

Lidí bylo přítomno hodně, stánky, jídlo, domácí mňamky, kostel je taky zajímavý, muzeum Kittla též pro nás bylo novinkou.... a k tomu jaro v plném proudu, petrklíče, pučící javory a kaštany, babočky, bělásci  a všudypřítomný ptačí zpěv.

Zvládli jsme i krátkou procházku přes louky k pramenu potoka Žernovník (já jsem si musela osvěžit, cože to jsou ty žernovy - ani jsem nevěděla, že vlastně jeden žernov mám doma).

A když je ten První máj, nesmí chybět polibek. V Krásné (v horách nad Jabloncem) ještě nic nekvete, takže se líbání uskutečnilo doma na zahradě pod touto třešní: