JSEM SE SEBOU SPOKOJENÁ

27.08.2023

Asi před rokem jsem byla s kamarádkou na jógovém pobytu. Trochu jsme cvičily, seznamovaly se s novými lidmi (a bylo to výživné, o tom třeba někdy jindy), jedly jsme nudnou vegetariánskou stravu (u nás v Ánandě je tedy jídlo lepší), no a taky jsme místo cvičení zůstaly na pokoji a povídaly si...

Byly jsme už na pokoji samy, ostatní holky cvičily v tělocvičně. Po ranní sprše kamarádka seděla nahá na poslteli a mazala se tělovým mlékem. Protože jsme si povídaly, nešlo uhýbat očima (jak bych to jindy udělala, neb jsem stydlivá a také ctím intimitu druhých). Dívajíc se na ni, musela jsem pronést to, co mne napadlo: Máš hezký prsa! A ona s lehkostí odvětila, já vím.

Má hezká prsa. Velká a kulatá, tak jak i ona sama je trošku kulatá. Myslím, že v jejím výstřihu mohou muži oči nechat, a aby to nebylo tak nápadné, dívají se i do usměvavé tváře mé kamarádky. Ona je totiž veselá a usměvavá.

Mohla mi tehdy říct, no, myslíš? Ale jsou veliká a bolí mě záda, chlapi se po mně otáčejí, nemůžu sehnat podprsenku, špatně se mi běhá.... a kolik dalších připomínek by mohla mít. Ona ne. Ví, že má hezká prsa.

Máme tendenci samy sebe shazovat. A přitom koketujeme, nakrucujeme se v co nejlepším tvaru pro oči ostatních, vybíráme supr trička a šperky, barvíme vlasy a kreslíme si obličeje na svůj vlastní, abychom ukázaly, že jsme hezké. A když někdo pochválí, co odpovídáme? Namítáme, No ale ty vlasy nejdou učesat, No když ale mám ten špek v pase, No ale musím už jít zas na manikúru... a milion dalších věcí, abychom zdůraznily svoje "nedostatky". A přitom známá pravda je nasnadě:

Coco Chanel řekla, že neexistují ošklivé ženy, jen líné.

(celé její desatero je třeba ZDE)

O podprsenkách jsem už psala, ZDE, nicméně je to pro nás věčné téma, že :)

A teď konečně něco k úvodní fotce. Před pár dny jsem hledala na internetu nějaké bavlněné kombiné s integrovanou podprsenkou. Nenašla. Ale otevřela jsem si stránky české firmy Timo a narazila na onu fotku. Nadchla mne. Svou pravdivostí, lehkostí, krásou obou žen a samozřejmě českým vtipem.

zdroj fotografie: https://www.timo.cz/cs/content/386-historie-spolecnosti