JAKO V ZAHRADNICTVÍ

02.12.2023

A zas je tu Advent. Zase stejné rituály. Kromě již zabalených dárků a na rozdíl od minulých let neumytých oken je u nás doma vše jak má být a připravené na adventní čas. Opět vařím, peču bábovku, běhám po květinářstvích a papírnictvích, abych vše měla doma nachystané, a scházíme se "my ženy" k výrobě adventních věnců.

Bylo to vydatné. Zeleň jsme nakoupili a nastříhali, věnce uvily (my ženy), ozdobili (ano, i jeden malý muž dekoroval), všechno snědli a vypili a já padla "za vlast" a teď nedělám nic.

Bylo nás hodně. Přibývají děti, které se nenechají tatínky hlídat, a přijdou také. Ale jsou natolik hodné, že to nijak nevadí.

A teď ty obrázky. Poslední vpravo, co vyrábí Martinka, bude viset na vchodových dveřích:

I děti měly svoji radostnou chvíli. Kája vylouskal ořechy, Jindra do skořápek vlepil svíčky a nadšení se světýlky se konalo pro všechny.

Jindra je rodilým desinatérem. Chvíle přemýšlení, pak akce a nakonec hotové dílo:

Já jsem se letos rozhodla pro dekoraci bez věnců. Už se mi nechtělo brát do ruky drát... Zase příště. A na dveřích nechám viset půlměsíc, vypadá tam moc hezky. Košíček je pro rodiče, ale Kája vyslovil nespokojenost, aby rodiče neuhořeli, tak jim v pondělí donesu normální adventní svícen na čajové svíčky.