FENOMÉN DANČA

08.07.2022

Je to zhruba dva roky, když se jedna snacha zmínila, že cvičí s Dančou. Po pár týdnech dostávám tutéž informaci i od druhé snachy. Pak zjišťuji, že i dcera ví, kdo je Danča. Takže se i já probrouzdám internetem a Danču nalézám...

Hubnutí není nikdy dost. V dnešní době přeplněné potravinami i jejich dostupností (alespoň v naší části Země) je tloustnutí zcela přirozené a hubnutí jde ztuha. Nejen kvůli dostupnosti jídla a mlsání, ale i kvůli stresům, které často zajídáme, kvůli sociálním vztahům, které řešíme v cukrárnách.  Já bych taky ráda shodila pár kileček... Takže mi nic nebrání, koupím si členství a cvičím. Každý den, poctivě. Jen poskoky, takové to aerobní cvičení, mi moc nejdou, přeci jen moje noha po úraze před čtyřmi lety to nedává. Takže ve cvičeních, kde se skáče, rychle sednu na rotoped nebo "poskakuji" na měkké bosu ("both sides up).

Vydržela jsem čtyři měsíce. Poctivě jsem zapisovala míry, a ono nic, žádná změna, vážila jsem se (to se nemá), taky žádná změna. Nu což. Do toho přišlo stěhování do nového bytu a tam jsem již cvičení neobnovila.

Ovšem na Danču jsem nezanevřela. Koupila jsem si její kalendář, magnetky na ledničku a naposledy i tričko, viz fotka nahoře. Danča je skvělá. Dokáže motivovat, povzbuzovat, pochválit, jedná s Vámi, jako byste byla ta nejbližší kamarádka a jí přeci na vztahu s ní velice záleží. Nemocných s koleny či páteří a podobně je v klubu více, takže Danča natočila videa bez těch poskakovacích cviků, napsala další knihu, vymyslela nové legíny, chodí s Vámi do kopců a stále má čerstvé rady pro osobní problémy žen (i mužů, podotýkám).

Pak ten covid, ach, s nímž jsem ztloustla, pak ten humerus, s kterým jsem opět přibrala.... jóga teď fakt nejde, ale už zas plavu a jezdím na kole, takže prosím mám dvě kilka dole a hodlám se snažit dál.

Kdo chcete doma denně cvičit a potřebujete nebýt sama, připojte se k Danče, já to mohu jen doporučit. Nebo aspoň na Facebooku vlezte do její skupiny a uvidíte, kolik žen již prošlo proměnou k vysněné postavě!