DOBA COVIDOVÁ - PLAVÁNÍ

08.06.2021

Nejsem žádný sportovec, nikdy jsem nebyla. Ale z rozumu, který mi říká, hýbej se, jsem si našla tři celoroční sporty a jeden zimní (lyže - skončily po úraze):

Chůze - pomalá i rychlá, kratší i delší

Jóga - cca 2x týdně v tělocvičně ve skupině (doma to nedávám)

Plavání - 1km 3x týdně

No a pak přišla pandemie. Zavřené tělocvičny, bazény, pak i okresy.... Zůstaly ty procházky. Jógu jsem sem tam zkusila on line, ale to vždy nevycházelo, a s plaváním byl konec. V létě venku, s podzimem se ochladilo a bazén zavřený a zatím nepatřím mezi zimní otužilce. Navíc u nich nejde o sportovní výkon plavání, ale opravdu o otužování studenou koupelí.

Máme tady u nás krásné lesní koupaliště. Dobu své slávy má dávno za sebou, a když skupina nadšenců chtěla koupaliště obnovit, město od toho dalo ruce pryč. Nakonec se podařilo, voda přeci z lesa stále teče, trochu se upravila dlažba, aby voda neprosakovala, a koupání může být. Dokonce tam stojí toitoika, a posléze i stánek s pivem. Trávník je posekaný, no prostě nádhera (ale kdo nemáte rád rybníky a upřednostňujete nerezové bazény nebo modré kachle s chlorovanou vodou, tak na Lesák nechoďte).

Konečně nastaly teplé dny a já se vydala s ručníkem do lesa. Ouha. Do vody vlezu a že je studená, nevadí, ale moje fyzička s plaváním je totálně v háji. Navíc postcovidové zadýchávání mi nedovolilo uplavat víc jak dvacet metrů. Podruhé to bylo již padesát (ale to zadýchávání je stále vopruz).

A sláva, od včerejška je otevřený městský bazén! Má sice náročnější hygienicko-epidemiologická opatření, takže jsem poprvé podstoupila ponižující šťourání v nose, abych dostala ten glejt na tři dny s možností jít si zaplavat... a plavala jsem. 400m s přestávkami. Pak jsem měla takovou hypoxii, že jsem raději z vody vylezla. Ale šlo to! Kraula jsem nezapomněla, nohama to taky šlo kopat, tak super, příště zas! Prsové ani kraulové otáčky zatím opakovat nebudu, jsem ráda, že se na konci bazénu mohu postavit a vydechnout. Postcovidové stavy se budou jistě vylepšovat a fyzička doufám jakbysmet! Jdu do toho!

Stav před opravou Lesáku

V zimě a nyní. Tyto čtyři obrázky nejsou moje. Jen ten titulní, na něm vidíte mé nožky.