DVOJKA VPRAVO NAHOŘE

30.12.2022

                                     Titulek dnešního zápisu by mohl znít: Příhody letošních Vánoc.

"Dvojka vpravo nahoře" se jako nadpis zdá poutavější. A světe div se, vůbec to neznamená, že by někdo z nás spěchal na zubní pohotovost. (Pozn., o zubákovi jsem se zmínila ZDE).

Takže: Máme v rodině Anežku. Je jí jeden rok a právě o vánočních svátcích se jí vyklubal první, dlouho očekávaný zoubek. Cinkl o lžičku. Je to dvojka vpravo nahoře, stejně jak to vyrostlo kdysi před lety mé dceři. Možná to bude v genech, že se nejprve mimnům cpou ven dvojky :)

Další události už nejsou tak veselé. Předně si můj manžel těsně před Vánoci na klouzačce - ledovce polámal při pádu na zem se čtyřmi houskami v tašce DVĚ žebra. Pro další den jsem se stala taxikářkou (pak se už opět vozil sám), poslední úklidy, vaření, pečení, pomazánky včetně strojení stromečku a aranžování venkovních světýlek bylo na mě. Hlavně, že se mu žebra hojí. Vlastně na RTG mu našli k té nové živé zlomenině starou zlomeninu na úplně stejných žebrech, jen v jiném místě. Tehdy spadl v Beskydech ze segwaye. Říkali, že z něj spadnou nejde - ale jo, jde.

Při vánočním sezení s rodinou se náhle naše vánoční borovička zřítila. Kdo by to mohl čekat? Netahali jsme ji za větvičky, nepostrkovali, ani jsme o ni nezavadili, a přesto si usmyslela spadnout. Zrovna na Anežku. Ale ta se jen polekala, rozbily se k tomu dvě koule, stromek rodina vtipně postavila na nohy zpět a přivázala ke skobičce ke zdi.

Horší věc jsem zavinila já. Vyrobila jsem asi pět kilo bramborového salátu, na Štědrý den byl výborný!!!, a nedala jsem ho do lednice. Takže zkysnul a skončil v popelnici.

Vnoučata (ne všechna) měla horečku.

Kokosky jsem odnesla tatínkovi a neztloustla jsem. Super!

A navštívila nás moje milovaná drahá kamarádka z Ukrajiny, neviděla jsem ji 19 let!

Pak nás ještě navštívila kamarádka Jana z Tennessee, s tou se vídáme vždy, když přiletí.

Tančili jsme. Asi po čtyřech letech. Kvůli covidu se dlouhou dobu nekonaly plesy. Kupodivu jsme si na mnohé kroky a taneční  variace vzpomněli, ale jen tak lehounce. Původně jsem si myslela, že celý večer na plese Trochu swingu prosedíme na židli u stou s kamarády... a Kája se odvážil tančit, a to víc než jen se na parketě ploužit! Pouze valčík a polku jsme nezkoušeli, co kdyby ho v tom víru někdo dloubnul loktem do žeber.

Přejeme krásný Nový rok 2023!