TEČKA, TEČKA A JEŠTĚ TEČKA

14.03.2022

V tomto případě tečka neznamená konec, ztrojnásobená tečka neznamená indiánské howgh, ale misscrafty.

Ačkoli mám nemohoucí rameno po úraze, ačkoli jsem teď v podstatě jednoruká, neodvolala jsem naši rodinnou ženskou skupinu ze sejití k tvoření. Manžel slíbil, že uvaří (a uvařil skvělé sabdží, neb koření Harmoni tridóš a trocha smetany k ochucení zeleniny je vždy skvělá kombinace), Martinka slíbila dýňový čískejk, pak ještě dorazila bábovka a mrkvové rohlíčky a bezlepkový koláč.

Já jsem už před pár týdny objednala černá natažená plátna, koupila jsem tečkovací nářadíčko, dokoupila akrylovky a vytiskli jsme doma asi 12 mandal jako vzory. Např.:

Tiskli jsme zbytečně. Shlédly jsme jedno video a ženy stejně volily raději intuici než předlohy.

Misscrafty, nebo chcete-li tečkování, je metoda zdánlivě jednoduchá, ale kdo nemá přesnost a řád přirozeně v sobě, měl co dělat. Ovšem časem získáte zručnost a jistě si vše dokonale užijete. My jsme si to užily moc. Chvílemi proudilo to ženské štěbetání, sdílení, otázky o zaměstnání, o rodině a dětech, zdraví, chvílemi bylo soustředěné ticho, slyšeli jste jen ťukání násadky do barev.

Já jsem měla problém veliký. Stažená v krunýři a s bolestí k tomu  ve všem stále tíhnu doleva. Až to bylo úsměvné. Zpočátku jsem doma několikrát vrazila svým chromým ramenem do futer, jako bych se nevešla do dveří, a to podotýkám, že naše dveře nejsou žádné prťavky, ale většinou devadesátky. Při malování taky všechno doleva, nějak se mi popletly hemisféry či co :-). A nebylo čím si podržet paletku s barvami, jednou rukou neotevřu tubu s barvou... Ani ta vnoučata jsem si nemohla podržet na klíně. Nu což, však to nebude trvat věčně.

A teď ty naše výtvory. Precizní Iva,

zasněná Marťa,

oduševnělá Sandra,

a překypující Týnka. Zpočátku jsme v jejím malování viděly ženský klín, pak raketu, ale ještěrka to stejně není:

Já tady mám svůj zhranatělý nedodělaný kruh. Nu což, vždyť i kdyby to bylo dokonalé, stejně by mandala skončila v koši. Jde přeci o ten relaxační a socializační zážitek...