S NOVÝM BYTEM NOVÉ POVINNOSTI

29.05.2021

Kdo mne sleduje, ví, přestěhovali jsme se. A jsme velice převelice spokojeni.

Povinnosti v bytě? Samozřejmě úklid. A další. Mám na to tři nové spotřebiče a nemůžu si je vynachválit. Předně myčku nádobí. Myji nádobí pod tekoucí vodou ráda, ale rochu mne zlobí problémy s kůží při styku se saponáty (či častým máčením ve vodě obecně). Takže myčka to vyhrála na plné čáře, ačkoli jsem si  původně myslela, že bude jaksi na okrasu a pro nějaké nutné případy či pro budoucího nájemce bytu... Máme myčku menší, zapínám ji každý den. Někdy dvakrát.

Další nový spotřebič je sušička prádla. Američané se diví, jak to, že v Čechách z pračky vyndavají mokré prádlo? No a to se také změnilo. Už nechci mít po bytě rozestavěné sušáky a na nich utěrky, kalhotky, halenky, ponožky, kalhoty, šaty a další, pěstovat tím mimo jiné plíseň na stěnách zdí. Ubylo i prachu. Kdo suší v sušičce, ví, netřeba dál komentovat.

Poslední novotou se stal Rumba, koupili jsme si ho k narozeninám. Tedy náš nový člen domácnosti, robotický vysavač. Taky super. Máme ve většině bytu parkety, a zametání koštětem je na nic, kdežto vysávání je prospěšné. Pak jen tak někdy vytřu...

No a dnes k tomu došlo.

Byt spolu se zahradou znamená práci navíc. Vše zajišťuje manžel (o opravě sekačky by to dalo na samostatný článek). Ale nějak mne chce zatáhnout do prací venku, které se vytrvale bráním... a tak jsem dostala skalku. Neumím to, ale ju do toho! Skalku mi připravil, dokonce mne odvezl do zahradnictví, zaplatil rostlinky a vše dopravil až domů. S výběrem kytiček radila a pomáhala milá snacha i s vnoučkem Vášou. A odpoledne jsem si našla svoje pracovní rukavice, tenisky, hrabičky a lopatku a zasázela jsem nakoupené rostlinky. Zalila vodou z nové studny, pak ještě deštík nebeský pokropil (jako celý letošní Máj prší)... A teď se budu z okna dívat, jak vše poroste. Připadá mi to zatím poněkud holé, ale dám na radu snachy zahradnice a počkám do příštího jara, zda se vše opravdu rozroste... a přitom ne příliš :)