PROČ MI PADAJÍ VLASY?

14.09.2020

Kadeřnice se mnou sdílela názor, že vlasy je to první, čeho se tělo zbavuje, má-li nějaký problém. Že neví proč, ale je to tak. A já vím proč, protože vlasy jsou něco, co vlastně k životu nepotřebujeme....
(To je s nadsázkou, jistě, vlasy potřebujeme, pojí nás s okolím, s minulostí...)

Nepadají v nemoci každému. Domnívám se, že každý máme nějaké slabé místo, slabší oblast v těle, kde se projeví vnitřní nepohoda, nerovnováha, infekce apod. Někdo dostane zánět horních cest dýchacích, někoho bolí žaludek nebo žlučník, jiného pobolívají klouby, jinému se zhorší exém nebo nemůže spát.

Mně se obvykle neděje nic. (Až na ten úraz!) Ale při dlouhodobém stresu mi začínají padat vlasy. Nejprv jen tak trošku, že si ani nepovšimnete, pak při fénování jich posbíráte kolem sebe víc než obvykle a ještě k tomu všude po bytě se povalují a chytají prach, no a nakonec je to v celých chuchvalcích. A to už poznáte i na své hlavě. Marně se utěšuju, že těch vlasů není tolik, že je to tím, jak jsou dlouhé a opticky klamou. Začnete se česat méně a opatrně, zvažujete, jestli mýt nebo nemýt (aby z toho nebylo nemít), barvit - nebarvit....

Ačkoli nálada je dobrá, přecejen mám dlouhodobý stres. Chorá už několik měsíců, já, která se tolik těšila na výlety do lesa, a musím ležet, pak sedět, a pak se jen belhat, a teď se učím chodit. Staré babičky s hůlkou jdou rychleji než já.

Jak se zbavit stresu, když jsem veselá? No, věřit, že to přejde. Věřit, že vaše tělo ví, jak na to. A pokud o svém stresu víte, odstraňte ho! Tam bývá ten zakopaný pes. (I já jsem pochopila, co mi nemoc říká).

Takže, nevěšme hlavu! Vlasy zase narostou!

(psáno  1.8.2018)