ROK V NOVÉM BYTĚ a ELEKTROSPOTŘEBIČE

08.12.2021

Je to téměř rok, kdy jsme se přestěhovali. Z menšího do většího. Do hezčího. A mohla bych v superlativech nového bydlení  pokračovat. To napíšu příště (prostě když jste někde s někým, koho milujete, on miluje vás, jste veselí a problémy kolem nepadají vahou Everestu, je to vždy pěkné).

Loni jsem na Štědrý den myla okna. Letos mám umyto!

A teď k těm elektrospotřebičům. Mám ČTYŘI BODY.

1) Myčka na nádobí

Víte, ještě mi není šedesát, ale skoro. A celý život RÁDA myji nádobí. Myčku jsem tedy odmítala, ovšem při rekonstrukci bytu manžel namítal, že by v novém bytě myčka měla být, přece to není jen pro nás, nejsme tu navždy... Tak jsem souhlasila. Ale koupili jsme jen pětačtyřicítku. Z několika důvodů - nezabírá tolik místa, pro nás dva bude stačit, a přeci ji vlastně vůbec nepotřebuji.
A výsledek? Už 11 měsíců jsem neumývala nádobí!!! Čisté uložím do skříněk a ušpiněné taky okamžitě uklízím. Do myčky. Takže denně ji zapínám, a je to. Spokojenost nejvyšší. Snacha mi říkala, počkej, uvidíš... v mladých rodinách se prý říká "před a po". Tak my jsme "po" a je to skvělé. (Nakupuji k mytí povětšinou EKO prostředky).

2) Sušička prádla

Tu jsem si přála. Ono mít polovinu roku (neb venku polovinu roku bývá ohledně sušení prádla hnusně), kalhoty, osušky, trička a podprsenky v bytě na sušáku nebo na topení není žádná slast. Zmizí veškerá estetika, sušák překáží a navíc ani sušení v bytě nebývá extra vhodné - v cihlových domech (zvláště v těch s hermeticky uzavřenými okny) snadno vzniká plíseň. Takže jsme koupili novou pračku a sušička stojí na ní, a moc si to užívám. Američanky se v Čechách diví, jak to, že prádlo se po vyprání vytahuje z pračky mokré? Jsem tedy zase o krok blíž pokroku a tímto se omlouvám maminkám a babičkám, které praly prádlo na valše a sušily ho venku třeba v mrazu a větru. A větší polovina světa tak pere dodnes a leckdy nemají ani dostatek vody, natož teplé (viz třeba kniha Bílá Masajka, doporučuji).

3) Vysavač na okna

Mám Karchera. Byla jsem zvyklá mýt okna často a stírala jsem je gumovou stěrkou. Jde to rychle a s výsledkem jsem bývala celkem spokojená. Ovšem teď - nemám žádnou starost s odkapávající vodou od stěrky. Pokud to dříve kapalo v kuchyni nad linoleem, to mi bylo fuk, ale nad psacím stolem nebo v ložnici nad sněhobílými peřinami jsem každou kapku musela ulovit. A nyní nemusím! Všem, kdo chtějí mít okna čistá, doporučuji. Jde to rychle a snadno a bez leštění.

4) Parní žehlička

Tu jsem kupovali už o něco dřív. Ke svatbě jako dárek od rodičů. (Koukám, že dnes se již taková věc sežene mnohem levněji :))
Příprava k žehlení je náročnější - základna k žehličce je poněkud těžší, ale to jsem si rychle zvykla, neb žehlení je SUPER!!! Nemohu si vynachválit! Žehlení jde jedna báseň. A třeba dva metry dlouhý lněný ubrus po vyprání a vysušení v sušičce jsem vyžehlila jedním tahem.....

Pak bych ještě mohla zmínit moji novinku v domácnosti - Robotický vysavač. Mám ho ráda, objede mi celý byt každou sobotu dopoledne. Trochu zbytný kus v domácnosti. Možná by vyluxování bylo rychlejší, ale víte, jak je krásné, když vaši práci dělá někdo jiný?

No a další elektrické spotřebiče už nezmiňuji. Všechny z nás máme tyčový mixér, nějaký ten šlehač nebo krouhač nebo míchač těsta, kdo chce, má mikrovlnku (tu já teda nemám a nechci), varnou konvici (tu už taky nemám), ledničku a pračku taky máme všichni. To si to žijeme!!! Sekačku na trávu, vrtačku, bla bla bla... .... Děkuji za to vše.

PS: Obrázky jsou ilustrativní. Nedělám tu propagaci jednotlivých značek ani prezentaci své domácnosti. Kromě toho Karchera, to jsem prostě napsala.

V úvodu Hilda suší. Tady pere...

... uklízí...

... myje okna...

... a luxuje: