PĚŠKY NEBO NA KOLE?

23.08.2021

Mám jasnou odpověď. Pokud chceme hodně stihnout a trochu si dát do těla, tak na kole (byť tedy máme elektrokolo, ale stejně musíte šlapat). A pokud si chci užít přírodu, vodu, ptactvo, pokud chci konverzovat, tak prosím pěšky.


Včera bylo jasno od začátku. Je neděle, a podle předpovědi v jedenáct začne pršet. Abychom vůbec něco stihli, tak tedy musíme na kole.

Vyjeli jsme v půl desáté. A s mračnem za zády mne manžel honil. Vlastně nehonil, ale pořád byl sto metrů přede mnou.

A to bylo zrovna takových zážitků hodných dokumentace! Nemám jedinou fotku, škoda.

- Viděli jsme hejno vran. Aspoň myslím, že to byly vrány černé, nebylo kdy vytáhnout mobil s apkou na poznávání ptáků podle hlasu. Tak stovka přelétala nad hlavami...

- Jedouce po lesní cestě, narazili jsme na ohniště a stan (a nikde nikdo).

- V Kateřinkách mi bylo zamítnuto koupat se v přírodním koupališti. Jednak tam plavaly dvě nahé dámy, a pak že nebude tam přeci jen tak stát a čekat na mě.

Voda studená, čistá, hladká, přívětivá... a vedle jezírka stojí nová bouda, je to sauna v soukromých rukách.

- Potkali jsme několik koní, projeli kolem golfistů, jeli chvíli po zelené, pak náhle po žluté a pak zase po žádné značce, objeli jsme vlastně po kružnici přes všechny možné čtvrtě či vsi kolem našeho domova.

- A taky jsme potkali několik žen se psem. Prostě tu a tam ženská, pes, nejlépe bez vodítka, a nikde žádný muž nebo dokonce, považte, děti. Mladé ženy si pořizují místo dětí pejsky, není to nějak převrácené?

No a to byl celý náš výlet.

PS: Nezmokli jsme. V klidu jsem uložila zpět do skříně plavky i bundu.