OBLÉKEJTE SE TAK, JAKO BY TO BYLO NAPOSLED

11.05.2021

Mám jeden nedobrý zvyk. Natěšená a radostná si pořídím nějaký nový kousek oblečení, vyzkoušeno, i s doplňky a botami, popřemýšleno, jaké náušnice nebo náhrdelník se bude hodit, opečuju ten kousek a najdu mu místo ve skříni. Zpravidla ještě ukážu manželovi (pokud jsme nekupovali spolu). A kochám se pohledem.
Často uplyne víc než týden, než si tu nádheru vezmu na sebe. A stane se, obléknu, okouknu se v zrcadle, a řeknu si, dnes ještě ne. Sundám, a vezmu zas něco už nošeného.

Naposledy se mi to stalo dnes. Koupila jsem si nové šaty, tzv. Picassky, před pár dny. Dnes je ten čas! Hezké slunné počasí, sako není třeba, punčochy samodržky stačí! Moc hezké! A sluší mi! ...A jak to dopadlo? Sundala jsem je, že až příště, a hodila na sebe šaty z loňska.

Coco řekla, ať se oblékám, jako by to bylo naposled. Tím nemínila šaty do rakve, ale určitě mínila pečlivost ve výběru oblečení, dokonalost (byť ležérní) ve sladění všech kousků, a když je to tedy naposled, určitě si nevezme nějaké vytahané tričko jen proto, že je pohodlné. Doplní pak outfit šperky, nalíčená, s upravenými nehty na rukách i nohách, v její době určitě i  s kloboukem... Čisté super boty, kabelku. (No, já nosím celou zimu tu jednu, neb jsem líná věci z ní přendavat, řeším ji pořádnou velikostí a univerzální barvou a vymlouvám se, že určitě celý její obsah nezbytně potřebuji).

Nakonec přece jenom ty nově koupené věci nosím. Takže nic mi neleží ve skříni ladem. A když už se hezky oblíknu, zůstávám v šatech i doma po práci. Místo pantoflí nosím balerínky a na návštěvu si nosím lodičky s sebou na přezutí. Protože obléknout se se vším líčením mi dá přemýšlení a práci, mám z ní radost. A přeci celkový dojem své vizážistiky nesmažu tím, že pak chodím v nějakých bačkorách nebo bosky.

Slibuju, Picassky si vezmu hned zítra!

PS: Je o téměř dva roky později... a tyto šaty, "Picassky" jsou těmi, které nejčastěji nosím. Celé jaro, léto, podzim.