NECESÉR

01.11.2021

Nebo nesesér, obojí je správně. Je to zpravidla kufřík, nejčastěji pro toaletní potřeby. Dnes říkáme spíš "toaletní taštička", ale já mám ráda nesesér, neb nějaké malé taštičky mi jsou na cesty úplně na nic. To musím mít tak tři čtyři.

Nechtěla jsem dnes psát o necesérech, ale o špatných a dobrých nákupech.

Měla jsem dlouhou dobu kufřík z Oriflame na toaletní potřeby. Velikostí spíš menší, ale pevný a docela praktický. Postupně jsem ho začala používat na léky, byl nacpán mastičkami, čípky, Endiaronem, teploměrem, Septonexem a Acylpyrinem, a to celé v koupelně v poličce. Pak se kufříček rozpadl. Mám teď "lékárničku" lepší, věnovala jsem jí celou jednu zásuvku v koupelně, zvlášť jsou obvazy, zvlášť pružná obinadla, v další krabičce náplasti a nůžky a v té poslední nějaké nezbytné drogy, jako Paralen, Canesten, Borová voda, bonbóny na kašel a něco proti průjmu. A Kostival.

Zpět k nákupům.

Každému se nejspíš stane, že něco koupí s jistotou, ano, to je super, to potřebuju, to chci, to mi bude dělat radost. Hm, stalo se i mně mnohokrát. Někdy situaci zachráním, někdy se jedná o maličkost, kdy finanční hodnota je tak nízká, takže nemám pocit provinění. Jindy je to horší. Mám dodnes jedny šaty ve skříni, ne příliš levné, a nedošlo k tomu, abych si je oblékla. A posléze jsem i přibrala pár kil a šaty čekají, a čekají, a čekají, dočkají se?

Koupila jsem si ovlivněná kamarádkou Necesér. Toaletní tašku, v LR, kde nakupuju ráda... Přišla domů poštou, a zůstala jsem koukat jako puk, tohle? Tolik peněz? Dá se vůbec tento vak použít? Bylo mi to líto, hodila jsem tašku do šuplete, jako že zapomenu. Pak přišla dovolená, a zkusila jsem nesesér použít. Pořád jsem u balení kroutila hlavou, nespokojená, jak to musím zmáčknout do jedné hromady, abych tašku vůbec mohla zavřít. Ale pak to přišlo. V hotelu jsem tašku vyndala, roztáhla stahovací šňůry, a najednou přede mnou zůstal nádherný prostor se všemi mými kosmetickými potřebami, vše přehledné, na jednom místě... óóó, jak jsem za tento nákup ráda! Necesér jsem použila již několikrát a je super.