NEDĚLNÍ PROCHÁZKA

29.12.2021

Chůze je nejlepší sport. A tak chodíme, hihi, k autu a od auta, já taky k tramvaji a od tramvaje, a pak chodíme na procházky.

Je to jednoduché. Džíny, boty, bundu a čepici. Do kapsy mobil. Nikde v cukrárně nebo na návštěvě se nestavujeme, tak se ani nemusím nějak zvlášť oblékat a líčit, stačí mi "to" od rána.

Bydlíme už celý rok v novém bytě, a s ním vznikla i nová procházka. V minulém místě bydliště jsme zpravidla také chodívali jeden stejný okruh, 40 min, někdy zprava a jindy zleva. V létě jsme se mohli stavit u Světlanky, tedy v Šimonovické restauraci, na pivo. Teď chodíme nahoru po Horské, k Trianglu, pak do lesa a kolem Lesáku už po rovince a kolem opic na Masaryčku a před muzeem šup doprava a domů. 50 minut. Cestou je třeba Sladká tečka.

Takže v neděli byla jasná volba, kam na malou procházku. Teplota vzduchu asi kolem nuly, bez mrholení a obloha místy roztrhaná a se sluníčkem. A na rybníčku v ZOO krásné kruhy, které bůhvíjakým přírodním procesem malíř namaloval, no není to nádhera?