NAJDI VINÍKA

09.11.2022

Za všechno špatné někdo nebo něco může. Tak se to říká, hlavně, když to nejsem já :).

No a tak jsem hledala viníka a našla. Tentokrát za to může Měsíc.

Letos podruhé jsem spadla. Včera. Pravda, podruhé to nebylo nic hrozného, prostě jsem spadla v tramvajovém kolejišti, zakopla jsem a slítla na zem. Trochu si odřela nohu, trochu narazila bok a ruku. Vyskočila jsem jak srnka (kdo by se chtěl válet za bílého dne před lidmi na zemi....), ale au au, modřina tu bude. Doma jsem místo plánovaného mytí oken lehla na gauč, zabalila se do deky a pustila si Pilcherku.

Určitě za to může Měsíc! Byl zrovna v úplňku a dokonce asi hodinu před tím pádem i v úplném zatmění. Sice jsme nemohli nic pozorovat, byl totiž světlý den, ale stejně!
Na jižní polokouli a v Americe ho viděli. Třeba v Pekingu v Číně:

A u Amerického Kapitolu:

No a když se vrátím ke svému prvnímu pádu tohoto roku, to bylo 2.3., kdy jsem si nadvakrát zlomila pažní kost, byl Měsíc zrovna v Novu. Někteří jazykové tvrdí, že je to energie ještě silnější než úplněk.

Nevím, co je na Měsíční energii pravdy, ale vím, že v době kolem úplňku (a nezáleží, je-li jasno či ne) hůř spím a jako malá jsem se za Měsíčního svitu párkrát chovala náměsíčně. Budiž. Nevadí mi to, ale příště si dám při přecházení silnice víc pozor, aspoň se o svůj lepší bdělý stav budu snažit... Šla jsem přes tu silnici s kolejištěm jaksi trochu nepřítomně. A skoro půlmetrové hrboly vyjeté v asfaltu tíhou autobusů se mi pro tu chvíli staly osudnými. Měsíc nic nezavinil.