MOJE NOHY, BLECHA A PÁSOVEC

24.09.2021

Ač jsem to nečekala, přišlo překvapení.

Začnu od začátku. Nemám ráda ZOO, nemám ráda cirkusy, nemám ráda psy na vodítku a koně s udicí v hubě, nemám ráda zvířata v kleci. Natož zvířata ve výrobnách "masa".

Ale s dětmi do ZOO chodím. Mám permici, a dnes vypadalo, že bude ještě trochu to babí léto, ačkoli předevčírem už astronomický Podzim převzal žezlo. Naši ZOO znám. Chodím tam několikrát ročně, znám všechny supy a orlosupy, zebry hřívnaté i bezhřívé, osly, koně, opice, pandy, nyní už sólo slonici, a tak. Jenže dnes se konalo překvapení. Nové zvířátko, které neznám.

Pásovec štětinatý.

Teda, myslím, že je to on. Možná ten náš měl méně štětin, ale nic bližšího jsem na netu nenašla. Totiž asi je v ZOO tak krátce, že tam ještě nemá cedulku s jménem, místem původu a všechny ty další zajímavosti. Běhal jak rychlá myš. A dětem jsem řekla, že mi připomíná blechu.

A moc dobře vím, proč. Viděla jsem před pár lety horor  Pohádku pohádek v režii Matteo Garrona, napsal si též scénář. No a v pohádce je král, jenž si pěstoval blechu...

Blecha v pohádce nakonec byla větší, mnohem větší, než náš pásovec.

A pak se konalo ještě jedno překvapení, a ačkoli je v ZOO už dlouho, já jsem o něm nevěděla - ptačí orloj. Asi to bylo tím, že jsme tentokrát k němu přišli přesně ve čtyři a ptáčci se točili a zpívali svoje písničky.

A poslední překvapení - ne, že bych o té výstavě nevěděla, ale nikdy jsme tam nedošli: Výstava v zapadlé části zahrady, v ní najdete třeba nakreslený vývoj kuřátka, pak vajíčka, kůže hadů i kosti a lebky jiných potvůrek, a také plno živých brouků, švábů (třeba australských), a myší, pískomilů a jiné nepříjemné havěti.

Zde jsou kluci s chřestýším ocasem a zebří kůží, a pak ptačí a hadí vajíčka a nějaké myši...

Tady ještě třetí hošík v roli miloučké opičky:


PS: Proč v nadpisu zmiňuji moje nohy? Považte, poprvé v životě jsem si vzala tenisky k sukni. Na úvodní fotce se odráží ve skle spolu s tou přerostlou blechou :). Ale to už patří do sekce módy. Článek o botách jsem psala v lednu tohoto roku, snad mohu malilinko poopravit názor, že.