MODEL TATÍNEK

24.07.2021

To takhle jednou volám na polikliniku paní doktorce pro e-recept na léky pro tatínka. A ozvalo se hlasem sestřičky, jé, zrovna jsme na něj koukaly s paní doktorkou na internetu, pán v košili s kravatou... a říkaly jsme si, to je ten pán, co k nám chodí!


Tatínka byste našli v obrázcích díky vyhledávači strýčka Gůgla vícekrát. Tady to byla fotka pro mne, pro vystavení hedvábné kravaty, kterou jsem namalovala a potřebovala na e-shop vyfotit. Fotila jsem dříve kravaty s dcerou, nebo bez modela, ale s tatínkem, kterému je na fotce devadesát jedna let, poprvé. On je jinak více usměvavý, ale jak se měl fotit na e-shop, hrozně zvážněl! Tak jsem před něj položila knihu, kterou rád čte, a cvakla objektivem.

Tatínek je elegán. Tedy, to z něj udělala maminka! Ale rozlišuje pátek - svátek, na vhodnou příležitost obleče vždy košili s vázankou a šup do obleku. Má jich několik. Letní, zimní, světlý, tmavý...

Tuto oblekovou eleganci jsem s nostalgií sledovala letos v červnu, když jsem vídala hloučky mládenců v oblecích. Postávali u středních škol. Byly maturity, tak i mladí kluci se navlékli do sak. Pravda, ne všichni měli polobotky, někteří dokonce byli obuti v teniskách a bez ponožek a saka na nich visela, ale i tak. Aspoň trochu té kultury se na týden vrátilo do města.