MANŽEL UŽ JE ZE MĚ NA PRÁŠKY

27.06.2021

To je nadsázka! Není na prášky, neb ani neví, co je Ibalgin a k čemu slouží Voltaren. Možná si ještě vzpomene na Meprobamát, jak jím chtěl lékař zklidnit vynervovanou sestru v seriálu Nemocnice na kraji města.

Prostě mě miluje. Když pořád dokola omílám to samé, podívej, přiletěla vrána a sedí támhle na komíně, tady straky honí holuba, a na krmítku jsou čtyři sýkorky, poběž, podívej! - tak se tak shovívavě usměje, kývne hlavou. A nic. Má tu smůlu, že slyší hůř než já v určitých frekvencích. Třeba neslyší odbíjení hodin na věži muzea, a já v noci počítám, kolikrát to bouchlo.

A neslyší toho krásného mladého vrabce domácího, samečka, co tu sedí u budky na okně.
Budka je prázdná, vyčištěná po sýkorkách, a teď tu poskakuje vrabec. Občas vleze dovnitř. Je to mládě, jak se sem dostalo, to nevím. Jsme dost vysoko. Na plechu mu to pořádně klouže, ale obstál. Od včerejška už poletuje na okolní stromy, ovšem celé dva dny tu seděl na parapetě a hlásil, jsem tady, jsem tady, doneste mi jídlo! A rodiče poctivě létali a dokrmovali. Mladý natahoval krk, v dešti vypadal dost schlíple, ale teď už vrabčák vypadá větší a právě teď se hlásí o jídlo (jako ostatně pořád, pokud nespí). Je to roztomilá podívaná.

Jednu chvíli jsem měla strach. Predátory pro mláďata nejsou jen kočky a kuny (zde na okně je tedy v bezpečí), ale existují i jiní predátoři, ti taky mají hlad a taky mají křičící mladé.  A on tu byl tak vystavený všemu... A že strak máme na zahradě hodně.

Tak snad vše dobře dopadne a mladý kluk dospěje v chlapa, najde si partnerku a třeba tady i zahnízdí!

Šťastný život přejeme!