MANDALY, JEŠTĚRKA A DÝŇOVÁ POLÉVKA

20.09.2021

Mám skvělého manžela. Naplánovala jsem dámský rodinný tvořivý nedělní podvečer (a pak i večer doplněný o pány velké i malé, neb vnučky - holky - nemohly). A zároveň jsem si naplánovala jógový víkend v Hlavici s kamarádkou Maruškou. Když jsem zjistila, jaká jsem popleta, pod heslem JSEM TYDÝT jsme se doma s mužem domluvili, že nic nebudeme rušit. Přijedu v neděli včas, na odpoledne buďto objednáme jídlo z DOKu nebo muž uvaří. Uvařil!


Příprava byla veliká, kromě v pátek ráno umíchaných pomazánek a seznamu k nákupu na další občerstvení jsem nakoupila vše potřebné: Šablony mandal, barvy, štětce, tupovací nesmysly, nějaké ubrusy, plátěné tašky a pro sebe jednobarevnou tenkou mikinu, nachystala jsem stůl s vixlajvantovým ubrusem a kytku doprostřed.

Sešlo se nás pět dospělých žen, jedno mimino (kluk) a můj manžel. Nejdůležitější bylo rozlévané Prosecco, chlebíčky, medovník, poté jsme vytáhly svoje trička, pokud někdo měl, rozdala jsem tašky, nastříhala zakoupenou lněnou látku, a hurá do práce. Dařilo se všelijak, něco trochu rozpitého, trochu uschlých barev, k tomu jsem jednu mandalu usilovně barvila bílou uprostřed a zlobila se, že mne prodavačka ošidila, neb bílá nebarvila bíle. Později snacha prohlížela lahvičku se slovy: "To je lepidlo na decoupage! Bílá je tady!" Ale popravdě - dokonalý zdar malování nebylo to nejdůležitější! Zanedlouho dorazila pánská část, tedy tři chlapi a čtyři chlapečci. Ti se taky pustili do práce. Velcí pivo a polévka a medovník, malí polévka a štětce.

PS: Nestihla jsem vyfotit všechno.

Užili jsme si všichni!

Rodino, scházejme se a milujme se navzájem!!

Abych nezapomněla, ještě ta ještěrka!

PS: Nosím pilně triko s lepidlem na prsou (směje se mi jen snacha, jiní to vcelku nepoznali), ale posléze jsem vzala druhou mikinku a na ni sólo nabarvila bílou mandalu. Dopadla výborně, přidávám foto!