MÁM HOTOVOU DEKU!

26.07.2021

Vyhrála jsem!

Ale o to tu vůbec nešlo. Viz můj článek ZDE. Prostě jsme si se snachou usmyslily, že upleteme deku, jen tak, přes nohy k filmu, k odpočinku na gauči, a u mne to vyhrálo jako přehoz na terasu.

Snacha chce ještě větší deku a navíc s bambulkami a střapci v rozích. To já už nemusím, a mám tedy hotovo. Dnes jsem vyžehlila a je to.

Háčkovaly jsme podle návodu z internetu. Ukázková fotka je přímo lákavá, vše vypadá tak snadně...

Těžké to nebylo. Ale až při dohotovování jsem pochopila úskalí. Z každého čtverečku koukají čtyři nitě. Začátek pletení, konec pletení, začátek obháčkování, konec obháčkování. Ať se sebevíc snažím, začistit takové množství příze je výkon nadlidský. Pořád někde něco vylézá, a přeci nemohu donekonečna cancourky ustříhávat, snadno bych si mohla vyrobit díru. Mně stačí pár nití k začištění u pleteného svetru, ale tady?

Taky mi nikdo neřekl, že deka bude mít rub a líc. Hurá, hráškový vzor, to je přeci oboustranné! Jenže při sháčkovávání čtverců vznikne ten rub a líc. A manželovi se víc líbí rubová strana.

Mně ta lícová :). (Pravda, z dálky není nic vidět a při použití je to vskutku jedno).

A ještě. Deka je z bavlny, dle návodu, což je prima, ale je zas těžší, snadno se vám bude vytahovat všemi směry. A to jsem věděla hned, přesto bavlna zvítězila, zvlášť když přeci šlo o tu "soutěž" !!

Takže teď honem využít podvečerního tepla a vzít si knížku a třeba sklínku vinného střiku...