KTERÁ ZNAČKA DŽÍN VYDRŽÍ NEJDÉLE?

02.06.2021

Tak zněl nadpis reklamního článku. A pod ním tato fotka:

Džíny nosím. Spíš tmavší modré nebo černé, nosím je na výlety, na procházky, na zahradu, k ohni, nikdy do práce nebo na návštěvu.

V mých dvaceti nebylo snadné džíny sehnat. Snad v Tuzexu nebo od známých. Moje první byly sice už nošené, z druhé ruky, ale pěkné, zachovalé. Že bych si je ale obzvlášť zamilovala, to ne. Přeci jen látka je hodně pevná, tehdy žádná strečovina neexistovala, švy tlačily v rozkroku a když se rozbyl zip, byl kumšt ho na domácím stroji opravit. Ale uměla jsem to. Pokud jsme měly džíny ve škole, všechny jsme je měly rozepnuté a při náhlé povinnosti vstát v lavici ze židle jsme neomylně vstávajíc zapínaly zipy a druky.

Ty kalhoty mi tehdy vydržely opravdu dlouho, myslím, že jsem je vyřazovala ze šatníku, když mi začaly být příliš těsné.

Maminka mne naučila veškeré nedostatky na oděvech opravovat. Žádný poloupadlý knoflík, nikdy žádný rozpáraný šev, odchlíplá záložka sukně nebo oko na punčoše, ponožky jsem uměla látat. Prodřené kalhoty či tepláčky dětí na kolenou jsem později záplatovala, v horším případě vyhodila. Fleky na oblečení jsem drhla benzínovým čističem skvrn, savem, žlučovým mýdlem, nebo jsem zachraňovala nějakou výšivkou a aplikací a nebo vyhodila.

Tatínek pracoval jako truhlář, takže děravé kapsy po hřebících nebo nějakém nářadí jsem zašívala, taktéž dokola přišívala knoflíky a sešívala na stroji "skoby" na látce.

Podívám-li se na naše fotky z dětství, byly jsme se sestřičkou vždycky jako z cukru čisté a upravené. Maminko, díky!

Podívám-li se, jak dnes chodí mládež po městě, protáčí se mi někdy panenky.

Podívám-li se, jak chodí i zralé ženy v rozdrbaných džínách, móda nemóda, to nechápu. Možná roztrhané džíny sluší pěkným mladým štíhlým holkám, když tak nenápadně ukazují kus těla, ovšem obtloustlá slečna či mládenec s dírami na kolenou i jinde vypadá bizarně.

Taktéž je bizarní roztrhané oblečení a k tomu super boty. No podívejte třeba na toto:

Psala jsem, zde, že žena, která nosí krásné boty, není nikdy ošklivá, ale ruku na srdce, potrhané gatě jí krásy nepřidají a ani boty to nezachrání.

Vím, že je to móda, tak se nebudu s nikým přít o obdivuhodnosti tohoto kusu oblečení, ale můj názor znáte.