KRUHY V OBILÍ

15.09.2020

Bylo to 10.7.2018.

Jeli jsme se tam podívat. Je to od domova 10 minut autem, a tak to zkusíme. Chodím sice stále ještě o berlích, ovšem to nám s manželem nebrání. Skutečně, hned u silnice, několik aut už tam stojí, a pár lidí chodí v pšenici.

Je to úchvatné. Vždycky jsem ráda prohlížela fotky těchto úkazů, a teď jsem tady! Nemáme sice rozhled jako z letadla, ale i tak je vše krásně vidět. Hned potkávám kamarádku z mládí, kdybych se zdržela ještě o chvilku déle, tak bych mohla být v rozhovoru či na fotografii uveřejněné v reportáži idnes. Také se tam o mě zmínila, vždyť náhody se nekonají....

Přijel se taky podívat jakýsi skeptik s rodinou, zběžně se podíval a hned vykřikoval: "To je podvod! To je podvod! To dělal ten farmář z Hodkovic! S koněm! A tehdy v Sychrově ty kruhy dělal taky on!" Otočil se a odešel pryč.

Ať ornament dělal kdokoli, ať je to třeba pro nás doposud nějaký nevysvětlený přírodní úkaz, je to výjimečné a silné. Každý ať si vezme, co chce. Já mám povznesenou náladu, a jak říká Bible: "Kdo má uši k slyšení, slyš."