KOLIKRÁT SE STĚHOVAT?

02.02.2021

Povídáme si takhle večer se synem, jenž žije v Iowě... Stěhoval se s rodinou do nového domu letos v lednu, my jsme se stěhovali do nového rekonstruovaného bytu den před poslední adventní nedělí loni. Je to něco přes měsíc. Tak porovnáváme množství krabic a tak. Jsou na tom trochu líp, třeba závěsy na oknech už v domě měli, podědili je, my je zato horko těžko včetně garnýží v době Covidu sháníme. Na nábytek čekáme, koberec není kam jít koupit... Ale jinak je to super.

Jen tak mezi řečí se Radim zmínil, průměrný Američan se stěhuje za život třináctkrát. Počítala jsem, jak to bylo se mnou? Tak stěhovala jsem se desetkrát. Z Benátek do Liberce, pak několikrát po Liberci, ještě Turnov... A možná ještě jednou se stěhovat budu (budeme), nebo nebudu (nebudeme).... záleží na zdraví a dalších okolnostech, bydlíme totiž v prvním patře, a vzpomínám na dobu, kdy jsem po úrazu kolene chodila o berlích, a nešlo to a nešlo... ani dva schůdky vyskákat.

Stěhování vám ukáže, jak moc máte křeččí charakter. Pořád si myslím, že zrovna velký křeček nejsem, ale asi jsem... Ne všechny bedny s "něčím", co doposud není kam dát, jsou manžela, některé jsou i moje... a šatů mám víc než metr. Počet ramínek v tom metru neprozradím :) Pak ještě metr sáček, metr sukní, kalhot, halenek, zimní bundy jsou v regálech. V čem jsem ovšem úspěšná, to je kuchyň i koupelna. Tam mi stále zbývají volná místa na nutnosti, které ani nemusí přijít, neb vše mám.

Nic jsme při stěhování nerozbili. Jen se mi ztratily dvě teflonové, NOVÉ, fólie na plech na pečení koláčů či cukroví, pak nevím, kde máme budíka, a včera jsem konečně našla štětce na malování hedvábí. Pak postrádám kabel k orbitreku a nevím, kde jsou zpěvníčky. To musí počkat do půli února, až přijedou z Moravy se skříněmi. Poté vybalíme všechny ty zbývající bedny a určitě objevíme další tajnosti, které hledáme či naopak vůbec nepotřebujeme. A moc se těším na pátek tento týden, dorazí postel, objednaná už na jaře, jednou reklamovaná.

Opravdu, při balení jsme každou věc měli v ruce a otáčeli ji a poctivě přemýšleli, zda ji potřebujeme. (Nepotřebujeme, ale chceme! :-))

Moji fotku s botama najdete zde