KOLIK MĚŘÍ PŮLMARATÓN?

23.05.2022

21,0975 km

Je populární běhat. Až natolik populární, že i já jsem svého času o běhání uvažovala. Ještě víc než o běhání to bylo o těch speciálních botách, co bych si koupila. Ale pak jsem si poranila koleno a z běhání sešlo, asi navždy. Jsem ráda, že popoběhnu na zastávce MHD za autobusem.

Nebudu tu spekulovat, nakolik je běhání zdravé. Je i není, to je jasné. Ale v Karlových Varech, kde jsme byli na víkend, nám to pořádně zkomplikovalo pobyt.

Popravdě, pro pěší je fuk, jestli kolem nich někdo běhá nebo neběhá, hudbu (tedy dál-li se ono tuc-tuc nazvat hudbou) zvládnou, i pokřikování, fandění taky, závidět není třeba, zapojit se je  možné... Ale my jsme nebyli pěší, my jsem měli autíčko. A parkování u hotelu. Ráno jsme nějakým zázrakem vyjeli z města, navštívili nádherný hrad Loket,

pochodili v lese i kolem vody - řeky Ohře,

ale nemohli jsme se vrátit zpět. Byly zataraseny všechny přístupové cesty k hotelu. Jenže než to zjistíte, objeli jsem Vary asi stokrát kolem dokola, policajt nám maximálně řekl, ať nejezdíme v protisměru, a víc neporadil. Takže parkujeme daleko od hotelu, zajdeme na pozdní oběd, posedíme se skleničkou, divíme se soše Karla Marxe,

pak obdivujeme chrám Petra a Pavla, pravoslavný...,

taky kachničku smaragdovou na přilehlém rybníčku,

v hotelu zajdu do bazénu cvičit a trochu plavat se svou rukou po zlomenině humeru, (manžel odpočívá vleže), no a v deset večer vezeme auíčko do garáže. Jsme spokojení.

Závod byl pěkný, určitě si to mnozí užili. 1500 účastníků, startovné kolem tisícovky, počasí přálo, po skončení město bylo krásně uklizené a noc tichá.