KDO JSEM?

25.06.2022

Věčná otázka, na kterou často neznáme odpověď ani na konci života.

Mám nápadité děti. Při příležitosti mých narozenin jsem jako dárek dostala "DNA Kit Activation Reminder". Ano, přála jsem si zjistit něco o svých předcích..., ale nahlas jsem to neříkala. Takže mám radost, děkuji, registruji se, pošťourám se po tvářích ve slinách, zabalím, odešlu a čekám. A včera mi to přišlo.

Popravdě, nic světoborného se nekoná, žádná Afrika, žádní Arabové ani Eskymáci, ale sláva, nejsou to ani Turci a ani cikáni. Jsem ryzí Evropanka, a to mne těší. Z mamičiny větve (nejspíš, maminka je blondýna) ze severu, z tatínkovi větve (tam je víc těch tmavých) z jihu. Potkali se v Čechách :) Já jsem vyšla jako bruneta, sestra jako blondýna. Teď k stáru se nějak víc obě přibližujeme  k sobě...

Kde se vzala ta Angličanka, nevím. Ale to nevadí. Jsem ze západu, severu i z jihu, trochu klidná i trochu temperamentní, jsem trochu důsledná a sevřená a trochu mi je vše fuk...

Podle nejnovějších výzkumů přijímáme totiž 50% od otce a 50% od matky. Díky DNA se formují naše rysy.

A opisuji z internetu:

Díky dešifrování genomu a rozsáhlým srovnávacím studiím desítek tisíc lidí se podařilo stanovit míru, s jakou DNA ovlivňuje osobnostní rysy:

  • Otevřenost novým zkušenostem 61 %
  • Extraverze 53 %
  • Svědomitost 44 %
  • Přívětivost 41 %
  • Neuroticismus 48 %

S celým zkoumáním genealogického testu DNA vám přijde do mailu milion dalších možností v tvorbě rodokmenu. Já jsem se v něm dostala daleko, k prapraprapradědovi a babičce (jen z jedné větve, ovšem). MyHeritage v rámci svého DNA genealogického testu nabízí odhad etnicity a hledání shod DNA s ostatními. Výsledkem testu nic nemusí končit, pokud nechcete.