KABELKA A JEDEN VELKÝ NEPOŘÁDEK

12.05.2021

Zásadní problém bývá, že žena potřebuje víc věcí než muž mít stále při sobě, a zároveň buď vůbec nemá nebo má jen malinké kapsy.

Když jdeme na vycházku, tak kapesník si někam zastrčím, třeba za pas, ale manželovi dám do opatrování mobilní telefon, pak si ještě nechám potvrdit, že nese v kapsách i klíče od domova a peníze. Když jdeme někam, kde by bylo vhodné mít  s sebou třeba doklady, tak popadnu celou kabelku. Kabelu. Tak, jak jsem ji měla v práci. A co prý v ní nosím, že je tak velká a těžká?

Přiznám se ke svému nepořádku v kabelce.

Je velká, protože občas do ní musím dát nějaké desky ve formátu A4. A taky třeba deštník (ten nenosím pořád, mám v práci jeden nebo dva, kdyby si obloha během dne rozmyslela, že pustí vody shůry na nás dole), doma taky mám dva tři a ještě stále vozíme dva deštníky v autě. Tohle jsme pořešili výborně!

A teď to přijde:

Kapesníky. Balíček papírových, kdyby bylo nutné něco utřít, a pak látkový, jím si utírám nos.
Roušky! Respirátor, který právě nosím, respirátor čistý do zásoby, a roušku obyčejnou.
Peněženka. Veliká, v ní osobní doklady, peněžní karty, MHD, pojišťovna, a další nutné kartičky, jako kartička k pedikérce, kosmetičce, sleva do zlatnictví a účtenky mamince k proplacení.
Propiska, k ní také SU-DO-KU a malý měsíční diář.
Brýle. To je fakt nutné.
Síťovka, na náhodné nákupy.
Kapesní kartáč. Mám krásný, dřevěný z olivového dřeva s hroty z javoru.


Rtěnka.
Desinfekční spray z LR. Doufám, že za nějakou ne dlouhou dobu ho vyndám a zahodím.
Klíče. Velký svazek. Byt - tři klíče (včetně schránky), byt rodičů - dva klíče. Zaměstnání - 6 klíčů (žádný nemůže chybět, bohužel). Centrum nad restaurací - dva klíče.
Mobil - ten je teď na stole vedle mě.
Dřív jsem nosila ještě pudr a zrcátko, ale to jsem vzdala, venku stejně vlasy neuhlídám a pusu si přemáznu bez zrcadla, to víte, léta praxe... 
Tak, a teď už nevím, jdu se podívat.

Krém na ruce, malý, cestovní, pak tam byla baterie z hodin, kdy jsem ji v práci měnila za novou. To musím napsat. Mám hodiny řízené rádiem a potřebuji je k výuce, abych věděla, kolik času už a kolik ještě. Vždy při změně času hodiny mají problém. Letos mi zůstaly nepřetočené, tak jsem k nim vylezla (to je asi 3 metry vysoko, musím kvůli nim posunout nábytek a v mém stavu po úrazu kolene se mi nechce do těch výšek). Vyndala jsem baterku, zastrčila ji tam znovu, hodiny se chytly, tak jsem je pověsila a slezla, a ejhle, zůstaly na čtyřech hodinách viset. Přes noc se nic nezměnilo, tak znovu... tentokrát se zastavily na 12 a když bylo 12, nerozeběhly se, tak tedy nejspíš musím dát novou baterii. Zas posunout skříňku, lézt do výšky, sundat hodiny, dát novou baterii... a ono nic. Tak dolů, skříň zpátky, a hodiny byly odhozeny do kumbálu, že si koupím jiné, až se otevřou hodinářství. A za dva dny - je na nich správný čas. Super, ušetřila jsem tisícovku, ale zas posunout nábytkem, lézt nahoru a zpět...
... A pak jsem ještě v kabelce našla řasenku, seznam věcí na nákup a poznámky k výuce, a šifonovou červenu šálu ze včerejška.

Jakto máte vy? Mívám, hlavně v létě, v kabelce ještě náhradní silonky a čtečku do autobusu. I tak si připadám úsporná! A zároveň s sebou přecejenom nosím tolik zbytných věcí...