JAK TO LZE POKAZIT

16.07.2023

Šla jsem do obchodního centra koupit dárek. Trochu cíleně i necíleně, chtěla jsem dámskou kosmetiku, a podařilo se. Mám čas, venku je skoro třicet, tady klimoška.... proto ven do výhně k tramvaji nespěchám. Chodím a dívám se.
Do obchodních řetězců jako je H&M či C&A nevcházím, ale do výlohy Calvina Kleina jsem se zakoukala. Jaké překvapení, oděvy za dva tisíce, což si myslím není málo, vypadaly takto:

Dámské šaty za dva a půl vypadají v tomto stavu nevábně a pánská mikina, taky za dvojku, je ještě horší. Vystavené ve vitríně.... Styděla bych se být prodavačkou v takovémto obchodě, nabízet to kolemjdoucím a provokovat pomačkanými, byť  značkovými oděvy, přímo ve výloze...

Pánská mikina mě nezajímala, i když proti ní nic nemám. Na e-shopu vypadá takto:

Zastavila jsem se kvůli šatům. Mají totiž v sobě pár prvků, které bych chtěla i pro své nové šaty.

- Jednak jsou jednobarevné. Barevných vzorovaných mám dost, ale jednobarevné - s tím je potíž. Ráda totiž nosím výrazné šperky, s nimi se u barev musí opatrně, nebo sáčka - snadněji tak kombinuji jednu barvu s další jednou barvou než mnohobarevné šaty s další... Zjistíte až doma, že váš světlý blejzr ve skříni nepasuje s béžovou v šatech, a černá, ano, ta je sice dost univerzální, ale v létě? Když je horko?

- Zpět k vystaveným šatům. Jsou sice jednobarevné, ale ta světlá zelená? Komu bude slušet? Blondýnkám se světlou pletí? Brunetám? Představuji si barvu na sobě, jako brunetka, a ne, nejde to. Celá jako bych v nich uvadla.

Na prvních dvou fotkách je zrzka a blondýna (skoro blondýna, nicméně má světlou pleť). Nespletla jsem se, těm barva slušet nebude.
Černoškám barva sluší. Ale kde je mezi sebou máme, aby se šaty musely prodávat v Liberci?

- Co mne na šatech přitahuje, je střih. Výstříh do véčka, aniž by byly přední horní díly jen přeložené přes sebe, kdy nevíte, jak se vám to cestou  kdy pohne... tak to je super. Jsou sexy, letně sexy, proč ne. Nemusí být tak volně svázané jako u ženy na poslední fotce. Vázačka, rozšířená sukně - krásný ženský prvek. A pak oceňjuji i jejich

- delší rukávek. Pro mnohé dívky a ženy je přeci mnohem víc lichotivý než nosit jen maličko spadlá ramena či kraťounký naznačený rukáv, jenž je teď v módě. Nejširší část paží tak bývá zvýrazněná. Mrkněte, jak potom naše ruce vypadají:

- Délka šatů je taky super, pro mladé i starší.

- Materiál krásný, splývá, vlaje, viskóza je fajn.

Musím uznat, že ve vyžehleném stavu jsou šaty krásné, i přes nedostatky, které jsem popsala. Pan Calvin Klein by určitě nebyl rád, kdyby k nám do Liberce přijel a viděl výlohu... I když, vlastně možná by mu to bylo jedno, před víc jak deseti lety už firmu prodal..