GENIÁLNÍ SÝKORKY

04.01.2021

V sobotu před poslední adventní nedělí, tedy 19.12.2020, jsme se stěhovali. Z Liberce do Liberce. (Jak to bylo obtížné a připravené nepřipravené psát nebudu, to patří jinam).

První večer jsem jako jednu z nejdůležitějších věcí pověsila na balkonové zábradlí krmítko s lojovými koulemi a na zem pod zábradlí položila krmítko se slunečnicovým zobáním (doufám, že je to dočasné umístění krmítka). A čekám. Na zahradě nějací ptáci poletují, ale většinou to jsou straky, sojky a po zemi poskakující kosi. Ti si mě vůbec nevšímají. Pak tam dole poletují další ptáčci, ale dřív než zaostřím, tak odletí.

Až dnes. Začalo to hýlí rodinkou na protějším ořešáku. Byli krásní! Po nějaké chvíli se rozhodly tři odvážné sýkorky prozkoumat nové krmné stanoviště u nás na balkóně. Tak vida, ony to tady našly!

Dostala jsem k vánocům knížku Genialita ptáků. Tam se pojednává jako o nejgeniálnějších ptácích o krkavcovitých. Tedy krkavci a vrány. Pak dravci, datlovití, racci, volavky. Hned za nimi se na vysokých příčkách umisťují vrabcovití a sýkorovití. Tak u nás na zahradě to vyhrály jednoznačně sýkorky!  

                                                                      Vítejte!