DUBEN MÁ RŮŽOVÝ ÚPLNĚK

27.04.2021

A letos v dubnu to není jen Růžový úplněk, ale růžový Superúplněk.

Strýček Google má Tetu wikipedii a ta o něm říká, že Měsíc obíhající Zemi prochází ve fázi úplňku či novu perigeem a na své eliptické dráze se nejvíce přiblíží k planetě. K tomuto souběhu dochází u úplňku i novu zhruba jednou za čtrnáct měsíců.

A to je právě dnes. Koukám z okna přímo tak, jak je to na obrázku. Svítil už včera, a světe div se, každý měsíc s úplňkem trpím, neb mne budí ze spaní, pokud tedy usnu. Máme nově v ložnici blackoutové závěsy, ale stejně, ta silná energie není jen ve světle, ale tak nějak proniká do mého těla a já bdím. Nebo mám nějaké divoké sny (nebudu je tu vyprávět, ale moc veselé to nebylo).

Když jsem byla malá, prý jsem byla náměsíčná, vstala jsem, něco udělala, přemístila... a pak šla zas spát. Teď nikam nechodím, ale koukám a nic nedělám. A když nic nedělám, tak si po chvíli modlení začnu počítat ovečky. I v tom jsem se zdokonalila, odříkávám si místo oveček podle abecedy nějaké téma. Třeba značky aut (k 95% písmenek jsem schopná auto přiřadit), písničky podle počátečních slov, ovoce a zeleninu, ptáčky, kytičky (spíš rostliny, kytek tolik neznám), města, jména.... Manžel tvrdí, že je to špatně, neb zaměstnávám mozek, podle něj bych měla spíš meditací hlavu vyprázdnit, ale funguje mi to, nenudím se, a třeba usnu.

Dnes si budu odříkávat jídlo, ananas, batáty, citrony, česnek, dalamánek, Eskymo, fazole.......

A Růžový úplněk je název podle starých ročenek amerických farmářů, kdy měl totiž každý úplněk své vlastní jméno. Ten dubnový byl nazván podle růžové barvy plamenek šídlovitých čili okrasných květin původem ze Severní Ameriky, které rozkvétají právě v dubnu .

PS: Včera, tj. 26.5.2021, byl další Superúplněk, a na dlouho zase poslední. Jmenuje se podle kvetoucího času "květinový".