DOŽÍNKY A NEBO PIVO

29.08.2021

Dvě akce v Liberci v jeden den. Jedna celodenní ve volném prostranství za městem, v přírodě. Stánky s farmářským zbožím, plno medoviny a medu, koláčů, sýrů, keramických hrníčků, pak sladkosti, domácí chleba. K tomu samozřejmě pódium pro doprovodný program. Stánek s informačními letáky a mapami z libereckého kraje. A ještě nejen že pěkně vyhlížející stánky, ale také dožínková výzdoba. Výstava krav a telátek, která si děti mohou pohladit, koníci, ovečky, slepice v ohrádce, dílničky a nevím co ještě, neb jsme se nemohli dostavit dříve a akce se již chýlila ke konci.

Já jsem si jen zkusila podojit krávu (model z Frýdlantské zemědělské školy), koupila jsem si pěkný keramický hrnek na kávu, manžel si koupil speciální domácí čokoládový bonbón,chvilku jsme postáli a poslouchali Beatles revival. Potkali jsme kamaráda, a všude byla úžasná energie, milé přátelské úsměvy. 

Dožínky byly pomalu u konce, začalo jemně pršet a při odchodu se nám pro radost na obloze skvěla krásná duha.

Jediné mínus, přišlo málo lidí. Buď pro lenost nebo kvůli malé propagaci?

Cestou domů jsme se stavili na hlavním náměstí u radnice. Tato akce propagaci měla, a ani ji moc nepotřebovala - je přeci v centru města. Stánky s pivem a buřty, a zase s pivem a buřty, k tomu trochu keramiky a šperků, pódium s rockovou hudbou a přiopilými tančícími lidmi. No, atmosféra úplně jiná.

Jsem ráda za obě akce, obě do života lidí patří, jen škoda, že na Dožínky dorazilo tak málo lidí. Kdekoli jsem se o nich zmínila, nikdo nevěděl, a přitom tak bezva akce pro děti a celé rodiny!