DÁMA A BAŤŮŽEK?

05.12.2022

Zkusila jsem to. Zkusila jsem koupit si hezký malý batoh na záda a být IN. Být moderní, být mladistvá a nosit svoje denní závaží (my ženy totiž provádíme takové branné cvičení se závažím každý den) na zádech. Je to nejspíš nejzdravější způsob - mít batoh, takto nosit svou kabelku - kabelu. Na zádech.

Neuspěla jsem. Hlavní důvod byl estetický. Prostě moje ženskost se s baťohem poděla někam do nenávratna. Pryč. A pak praktičnost - já to nechápu - nevadí vám hledat mobil, kapesník a peněženku na zádech? Mít batoh přes sako nebo přes flaušák je přeci velmi nepraktické.

Léta jsem nosila kabelku přes rameno. Ale to je ten nejhorší způsob nošení kabelky ohledně zdraví. I když jsem se snažila kabelku přehazovat na pravé i levé rameno, zjistila jsem, že stejně preferuji jednu stranu a chodím nutně nakřivo. I modelky (náhodně vybrané na netu) mají kabelku nalevo. Jako většina žen.

Tak jsem zkusila kabelky CROSS. Crossbody. Ano, to se jeví jako dobrá možnost. Vyzrála jsem nad hendikepem jednoho ramene, mobil, kapesník i peníze jsou snadno po ruce, navíc ruce zůstávají při chůzi volné. Mám dvě takové kabelky, a ještě třetí - jakousi "kabelko-peněženku"- na mobil, peníze, a pak do ní nacpu třeba papírový kapesníček a dvojklíč od domu, co nám visí v předsíni, někdy i rtěnku.
Na fotkách krásné crossbody. Větší i menší. A nejmenší.

Jak nosily kabelky naše babičky? Kabelky tehdy měly krátká ucha, stačila tak na navléknutí na předloktí. Pokrčené předloktí se středně velkou kabelkou nezatíží ramena, ruce, nepokřiví páteř a výsledek se jeví celkem elegantně. Zahlédla jsem na netu členku královské rodiny v Anglii s kabelkou na předloktí, jak I S NÍ podává někomu ruku. Vypadalo to úplně přirozeně.... Tak proč se bojím kabelku nosit na předloktí nebo obyčejně v ruce jako tašku? Jen proto, že to manžel nechápe a říká mi, že vypadám jako TETA? Závity v mé hlavě se přetočily a držím si kabelku, jak chci já.

Ještě zbývají psaníčka. Samozřejmě je nosím, ale jen vyjímečně. Ples, divadlo, možná návštěva. V zimě je nepraktické, nemáte kam odložit rukavice, nevejde se do něj peněženka, takže peníze volně plavou v boční kapsičce, občanku si tam taky radši nedáte, ale co, krásně doplňují šaty  ! a to nej nej se přes všechny nedostatky do něj vejde. A když ne - můžete si přibrat třeba igelitku! :) :)