ČTVRTÁ ZET ES

16.01.2023

Předtím byla třetí, předtím druhá a na samém počátku první.

Mluvím o své střední škole. První, druhý, třetí a čtvrtý ročník. Zet jako zdravotní a es jako sestry.

4.ZS se zafixovala do hlavy nejvíc. Nejčastěji se totiž onen název užíval. Třeba při každém setkání absolventek.

Na fotce nahoře je třída, ve které jsem seděla ve čtvrtém ročníku školy. Teď už tam je dlouho učebna praktického výcviku. Pod peřinami leží panny a panicové (za nás figuríny nebyly). A při každých volbách se můj okrsek setkává právě tady.

Poslední roky nejen volím, ale i sedávám s ženskými (...pro muže ta práce ve sčítací komisi není, to zcela chápu) nad seznamy voličů, odškrtáváme, kontrolujeme, nakonec sčítáme hlasy.

Letos to bylo obzvlášť napínavé, po sečtení jsem odcházely všechny spokojeně domů. Nechápu, kde jsou ti lidé, co volili Babiše. No, žijeme nejspíš každý ve své bublině. Tady ovšem téměř všechny ženy byly zaměstnankyně magistrátu, jednotné v názoru... Jen ještě neusnout na vavřínech a potvrdit stejnou volbu za čtrnáct dní.

Už před druhou hodinou se tvořila fronta u dveří a občas byl trošku nával. A potom si snad každý odříkával abecedu, aby našel, kam se zařadit:


Někteří voliči chodili i s pejsky:

A taky jsem zdokumentovala volbu mého manžela:

                                                                                                                    PS:

Jsem trochu BOOMER, vzpomínám tady na školu a na to, že za nás byla lepší a přehlednější.
Např. dnes mi jedna studentka zdrávky říkala, že na praxi psaly test.... a to nemluvím o tom, že chodí na praxi na desátou. My už ve čtvrt na sedm ráno jsme musely stát v pozoru v bílých zástěrách a naškorobených čepcích, dostaly do rukou prádlo a honem stlát lidem postele... Na testy na praxi nebyl čas.

Boomer je pro mne poměrně nové slovo (koukám, má svůj výklad i na wikipedii). A dnes jsem se taky dotvěděla, co je to croptop.

Zařadím slovo do svého slovníku, neb ještě nejsem boomer.